• Шведська письменниця отримає Європейську премію з літератури

  • Андрій Волков | Велика Епоха
    Вівторок, 25 серпня 2009 року
24 серпня в Стокгольмі, в культурному центрі Kulturhuset, пройшла презентація книги «В тіні злочину», автор якої - шведка Хелена Хеншен - отримає премію ЄС з літератури у вересні цього року, повідомляє прес-служба Європейської комісії.

«Це чудово - отримати премію, особливо за цю книгу», - сказала Хелена Хеншен на презентації в культурному центрі в Стокгольмі, відмічається в повідомленні.

За словами Хелени Хеншен, роман «В тіні злочину» розповідає про реальну історію, коли її мати втратила всю свою сім'ю у віці 15 років. У дитинстві Хелені забороняли знати про те, що сталося з її матір'ю. «Ми знаємо, що час лікує будь-які рани, однак ця історія не належить до такого роду подій», - пояснила вона. Хелена також сказала, що деякі деталі трагедії було важко досліджувати, тому що в той час це було неможливо.

Літературна премія і сума в 5000 євро буде вручена письменниці Хелені Хеншен на офіційній церемонії нагородження в Брюсселі 28 вересня 2009 року. Господар церемонії - шведський письменник Хеннінг Манкелль, автор популярних детективів.

«Це чудовий роман, який, мені здається, приверне багато читачів по всій Європі», - сказала Міністр закордонних справ ЄС Сецілія Малмсторм.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...