• У посольстві США в Україні торгували візами: коштувала 'американська мрія' - 15 тис дол

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Вівторок, 17 листопада 2009 року
В Україні може вибухнути майже дипломатичний скандал. Двоє співробітників посольства США торгували секретною інформацією - як отримати американську візу. Правоохоронці з'ясували, що злочинне угруповання має спільників по той бік океану.

На початку року з США надійшов сигнал від ФБР, що хтось в Україні штампує американські візи. Міліція викрила організоване злочинне угруповання. Клієнтів шукали під вивісками спеціально створених туристичних фірм. Коштувала "американська мрія" - 15 тисяч американських доларів. Сліди привели оперативників до стін американського посольства у Києві. З'ясувалося, що в схемі були задіяні двоє співробітників амбасади. Обізнані із тонкощами співбесід, вони знали, як обійти усі дипломатичні пастки, передає ТСН.

Щоб приспати пильність американської охорони, клієнтові відкривали шенгенську візу і відправляли на кілька днів до Євросоюзу. З таким паспортом шанси на успіх відчутно зростали. Далі – валіза, аеропорт, Америка. У Сполучених Штатах на українського гостя уже чекали. Інші учасники ОЗУ з числа колишніх жителів СНД займалися його натуралізацією.

Арешти по різні боки Атлантики провели синхронно. ФБР одягла наручники на вісімнадцятьох підозрюваних. ГУБОЗ узяв українського куратора цієї справи. Українці, які виїхали за цією схемою до США, уже можуть пакувати валізи, на них чекає депортація.

Варто зазначити, що останнім часом потік незаконної міграції через Україну переорієнтовувався на нові країни Євросоюзу, зокрема, на Румунію та Угорщину.

Кількість нелегальних мігрантів на українсько-словацькому кордоні зменшилася в 2,5 рази. Водночас цей показник збільшився на двох інших ділянках західного кордону - українсько-угорському та українсько-румунському.

А у квітні співробітниками Управління СБУ в Закарпатській області було припинено діяльність двох організованих злочинних угруповань, причетних до організації міжнародних каналів незаконного переправляння осіб через територію України до країн Євросоюзу.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...