• Начальника тюрми, в якій били в'язнів, звільнено

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Вівторок, 25 серпня 2009 року
Начальника Вінницької установи виконання покарань №1, якого звинувачують у жорстокому побитті ув'язненого, звільнено з посади.

Вінницька правозахисна група вітає рішення нового керівництва Державного департаменту України з питань виконання покарань про звільнення начальника УВП №1 (Вінницького СІЗО) Козачишина.

Дане рішення було ухвалене у святкові дні негайно після оприлюднення Вінницькою правозахисною групою нелегально знятого відео, на якому жорстоко побитий ув’язнений В'ячеслав Мушинський розповідає про те, що його побив у себе в кабінеті особисто начальник СІЗО.

З 24 серпня, за інформацією правозахисників, начальником УВП №1 призначили Журу Леоніда Валентиновича. Попереднього начальника Вінницького СІЗО Балтака звільнили після поширеного повідомлення про масове побиття невідомими особами в масках ув’язнених СІЗО 18 червня цього року.

"За нашими даними, на ув'язненого Мушинського не тиснуть, перед ним вибачилися. Голодовка ув’язнених УВП №1 припинена, обстановка спокійна. Проте звільнення начальника колонії - недостатня міра реагування. Ми чекаємо принципової оцінки прокуратурою Вінницької області відео про побиття ув'язненого", - заявила Вінницька правозахисна група.

Правозахисники звернулися до керівництва департаменту з питань виконання покарань з пропозицією невідкладно почати обговорення шляхів впровадження ефективного цивільного демократичного контролю в пенітенціарній системі, направленого, насамперед, на припинення тортур і жорстокої поведінки в українських в'язницях.

Раніше Вінницька правозахисна група заявила, що в п'ятницю, 21 серпня, співробітники Вінницької в'язниці №1 Державного Департаменту з питань виконання покарань звірячо побили кількох ув’язнених. Організація опублікувала в Інтернеті відеосюжет про побиття одного з постраждалих.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...