• Партія регіонів та БЮТ пересварились через гроші на Євро-2012

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    П'ятниця, 21 серпня 2009 року
Регіонали вимагають перенести подолання вето президента на фінансування підготовки до Євро-2012 на вересень.

Партія регіонів просить не розглядати на позачерговій сесії Верховної ради питання щодо фінансування об’єктів Чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Вони запропонували перенести розгляд цього питання на 1 вересня.

3 серпня Ющенко застосував вето до закону, яким Рада зобов’язала НБУ перерахувати 9,8 млрд гривень до державного бюджету на підготовку об’єктів до проведення Євро-2012. Очікується, що сьогодні Верховна рада на позачерговій сесії здолає вето глави держави.

Як заявив регіонал Андрій Клюєв, Партія регіонів неодноразово зверталася до уряду та БЮТ з проханням скасувати постанову Кабміну про перелік об’єктів Євро-2012, "оскільки там є об’єкти, які не мають жодного відношення до чемпіонату".

Тому, на думку Клюєва, викликає занепокоєння, яким чином будуть розподілятися кошти згідно з цією постановою.

У свою чергу лідер фракції БЮТ Іван Кириленко заявив, що ухваленням закону ця постанова автоматично скасовується, оскільки "не можуть урядовою постановою вноситися зміни в бюджет".

На це Клюєв відповів: "Я теж маю досвід роботи в уряді, і повірте мені, жодна постанова уряду автоматично не анулюється після ухвалення закону, і ви це теж прекрасно знаєте".

"Тому у нас пропозиція – ми розуміємо, що цей закон дуже важливий, але давайте розглянемо закон про вибори президента, а це питання давайте краще перенесемо, наприклад, на 1 вересня, і до того моменту з’ясуємо всі стосунки відповідно до цієї постанови", - додав він.

Також проти подолання вето президента на закон щодо фінансування Євро-2012 виступили комуністи.

Лідер Компартії Петро Симоненко запропонував надати функції контролю за розподілом коштів спеціальній групі рахункової палати та представникам прокуратури.

Натомість фракція БЮТ відмовляється долати вето на закон про вибори президента у разі, якщо перед цим не буде подолано вето на зміни до бюджету щодо фінансування Євро-2012.

"Або ми сьогодні приймаємо рішення по виборах президента і по Євро-2012, або день буде пустий і ми втратимо обидва закони", - заявив Кириленко.

Коментуючи суперечку зі скасуванням постанови уряду про перелік об'єктів Євро-2012 він наголосив, що після прийняття закону уряд "буде змушений приймати постанову на виконання цього закону і попередня постанова втрачає свою силу".

Після цього представники Партії регіонів попросили бютівців "не діяти методами шантажу". На це член БЮТ Андрій Кожем’якін зауважив, що "це не шантаж".

За матеріалами: ТСН

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...