• Вибори-2010 у Бірмі будуть безглуздими без Су Чжі

  • Понеділок, 2 листопада 2009 року

Бірманські вибори-2010 будуть безглуздими, якщо Аун Сан Су Чжі не буде звільнена і не отримає права брати участь у них, заявили продемократично налаштовані індійці і бірманські активісти у вигнанні.

Інакше, кажуть вони, вибори розчистять дорогу для довготривалої диктатури генералів, які наразі перебувають при владі.

«Якщо Аун Сан Су Чжі і понад 2100 політичних ув’ язнених не будуть звільнені, не може бути і мови про всесторонній політичний розвиток або чесні і вільні вибори в 2010», - мовиться в листі, підписаному 2 жовтня керівником комітету Всеіндійського конгресу Сонею Ганді від імені понад 50 правозахисних груп.

«Сьогодні 2 жовтня 2009 р. в день 140-х роковин народження Махатми Ганді, який є міжнародним днем ненасильства, ми скористалися можливістю привернути увагу до Аун Сан Су Чжі, живого символу справи Махатми Ганді, лауреата Нобелівської премії і володарки премії Міжнародної згоди ім. Джавахарлала Неру», - наголошується в листі.

З моменту виборів у 1990 р. бірманських демократичних активістів ув’язнюють у тюрми, залякують, піддають тортурам і засуджують до смерті за вимогу демократичних змін і дотримання прав людини. За можливими даними в Бірмі знаходяться 2100 політичних ув’язнених, деякі з яких відправлені до в'язниць без суду на терміни аж до 106 років.

«Ми вважаємо Аун Сан Су Чжі справжнім демократичним лідером Бірми. Вона і її партія перемогли на загальних виборах 1990 р. при переважній більшості голосів, але так і не були допущені до управління країною. Військова хунта придушила народних обранців і за останні 19 років тримала Аун Сан Су Чжі під домашнім арештом 14 років», - мовиться у листі.

Пан Кім, бірманський продемократичний активіст, що живе у вигнанні в Нью-Делі, згадує, що під час національного повстання у Бірмі в 1988 р., тодішній прем'єр-міністр Індії Раджів Ганді не тільки підтримав народний рух, але також запропонував притулок бірманським демократичним активістам. Індійське посольство в Рангуні навіть надавало фінансову підтримку діячам, які втекли з Бірми для того, щоб продовжити свою боротьбу в Індії.

Письменник з Нью-Делі д-р. Алана Гольмей, координатор бірманського центру в Делі, яка підписала листа, говорить про те, що недавній вердикт щодо Аун Сан Су Чжі - продовжити її арешт на 18 місяців, не тільки свідчить про загибель правосуддя в Бірмі, але також демонструє рішучість військової хунти не дозволити їй брати участь у виборах 2010 р.

«Хунта блокує процес національного примирення у Бірмі. Вона повністю ігнорує демократію і думку міжнародного співтовариства. Тому ми настійно рекомендуємо уряду Індії не визнавати вибори і показну конституцію бірманського військового режиму», - говорить вона. - Це приведе лише до подальшого зміцнення влади військових у країні».

Автор Нава Такурія - журналіст-фрілансер з Гувахаті, Північно-східна Індія.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...