• Слідство у справі Гонгадзе зайшло в глухий кут

  • Андрій Волков | Велика Епоха
    Середа, 16 вересня 2009 року
На сьогоднішній день не названі замовники вбивства журналіста Георгія Гонгадзе, проте вбивця знайдений. Адвокат Мирослави Гонгадзе вважає, що це і ставить справу у глухий кут.

За словами Валентини Теличенко, адвоката Мирослави, генеральна прокуратура на сьогодні так і не може просунути слідство до свого логічного завершення, допитуючи затриманого Пукача.

Вона відзначає, що коли справа стосується підбиття підсумків, то «ми бачимо декількох на той час молодших офіцерів, які відбувають покарання. Ми бачимо Пукача, який тривожиться і «домовляється», і не зрозуміло за яких умов буде відбувати покарання. Ми бачимо повну безкарність тих, хто, як сказав Президент, займає високі посади».

Раніше 22 липня Василь Грицак, заступник голови СБУ, повідомив, що Пукач назвав імена осіб, які віддали наказ про вбивство. Цю інформацію 23 липня спростував Сергій Осика, адвокат Пукача, який заявив, що Пукач не надавав такої інформації.

24 липня газета «Комерсант» повідомила з посиланням на джерела в СБУ, що Пукач назвав слідчим три імені. 28 липня газета «Сегодня» повідомила з посиланням на джерела, близькі до слідства, що Пукач надав слідству «об'єктивну інформацію», однак не назвав жодних імен.

7 вересня Генеральний прокурор Медведько заявив на прес-конференції, що Пукач знаходиться в хорошому стані і «активно співпрацює» зі слідчими. Але на запитання щодо прогресу у розслідуванні справи замовників вбивства Медведько відповів: «Ні, замовників ще немає. Як прийде час, ми вам скажемо».

«У чому ж тоді полягає активна співпраця обвинуваченого зі слідством? І хто кого в цій ситуації водить за ніс: Пукач слідство чи Генеральна прокуратура нас? А, може, мова йде про неспроможність слідства?», - підкреслює Валентина Теличенко.

9 років по тому

Сьогодні 9 річниця з дня вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Журналісти з різних країн закликають владу України забезпечити належні розслідування цього вбивства і знайти замовників.

Журналісти відзначають, що вони вітають прогрес у справі вбитого журналіста, а це - арешт Олексія Пукача, який, за словами слідчих, вважається вбивцею Гонгадзе. «Безумовно, арешт Пукача є кроком вперед у розслідуванні злочину. Але однозначно існує також небезпека, що замість подальшого пошуку замовників, відбудеться закриття справи», відзначають міжнародні журналістські організації.

Глава Міжнародної Федерації Журналістів (МФЖ) разом з українськими колегами наполягають на тому, щоб Президент і уряд України примусили Генерального прокурора знайти замовників вбивства, а проти посадовців, які свідомо перешкоджали справі, порушити кримінальні справи.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...