• Цушко повертається в політику

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    П'ятниця, 4 вересня 2009 року
Екс-міністр внутрішніх справ Василь Цушко курируватиме президентську кампанію лідера Партії регіонів Віктора Януковича в Одеській області, пише видання Коммерсантъ-Украина.

Янукович вчора відвідав Одесу у рамках святкування 215-річчя з дня заснування міста. Газета пише, що ця поїздка запам'яталася двома моментами. По-перше, Янукович відкрито заявив, що якщо стане президентом, то "зробить все, щоб російська мова була другою державною", а по-друге, стало відомо, що в політику повернувся екс-міністр внутрішніх справ, колишній член Соцпартії Василь Цушко.

За інформацією Ъ-Украина, він буде курирувати хід передвиборної кампанії Януковича в Одеській області. Цушко перебував разом з лідером опозиції практично на всіх заходах, в яких брав участь Янукович. Екс-міністр був серед зустрічаючих Януковича в аеропорту, супроводжував його в Свято-Успенський чоловічий монастир та на студію Одеської обласної державної телерадіокомпанії, де лідер Партії регіонів і зробив свою заяву про майбутній статус російської мови.

Крім того, саме Цушко виявився першим, з ким Янукович попрощався, залишаючи Одесу, - біля трапа літака лідер регіоналів спочатку потиснув руку колишньому голові МВС і лише потім удостоїв увагою місцевих представників Партії регіонів.

За інформацією Ъ-Украина, поява Цушка поруч з Януковичем не випадкова. Як стверджують джерела в партії, близько двох тижнів тому він прийняв пропозицію від лідера партії стати керівником його майбутньої виборчої кампанії в Одеській області. Видання також пише, що вчорашня присутність Цушка на заходах з участю Януковича - його перша публічна поява після подій 2007 року.

Близький друг і адвокат Цушка Тетяна Монтян підтвердила Ъ-Украина інформацію про його повернення в політику. За її словами, таке рішення було прийнято Цушком близько місяця тому. "Він вирішив повернутися в політику. Йому робили пропозиції багато політичних сил. Він обговорив їх з рідними, друзями і вибрав регіональні як найбільш доречні", - розповіла газеті Монтян. Вона також зазначила, що поява Цушка саме в Одеській області невипадкова, оскільки "він там народився і працював губернатором". На думку Монтян, це допоможе колишньому голові МВС у проведенні виборчої кампанії Януковича в цьому регіоні.

Водночас, як розповіло джерело Комерсантъ-Украина в Партії регіонів, Янукович гарантує Василю Цушку у разі результативного проведення виборчої кампанії прохідне місце у списку ПР на найближчих парламентських виборах. Джерело також стверджує, що претендувати на великі повноваження в Одеській області він не зможе, оскільки це може викликати невдоволення одеських регіоналів, перш за все голови обласної організації Леоніда Клімова та голови Одеської облради Миколи Скорика. У кращому випадку Цушко буде довіреною особою Януковича в області, але без права контролювати фінанси, які підуть на кампанію.

Нагадаємо, сам Цушко на питання про те, наскільки відповідає дійсності інформація про можливість призначення його керівником обласної організації Партії регіонів, сказав, що "це тільки розмови".

За матерiалами: КоммерсантЪ-Украина
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...