• Україну не позбавлять повноважень в ПАРЄ, - експерт

  • Вівторок, 5 травня 2009 року
Парламентська Асамблея Ради Європи не позбавить українську делегацію повноважень через проблеми з кандидатами на посади суддів Європейського суду. Такі заяви є радше превентивними, однак можуть зашкодити іміджу України.

Про це повідомив директор програми "Верховенство права" Фонду "Відродження" Роман Романов.

Романов вважає, що ПАРЄ просто не хоче прецедентів, коли б країни відкликали свої списки кандидатів, а потім присилали нові, тому непорозуміння між Україною та ПАРЄ триває вже кілька років.

"Заручником цього найбільше є не повноваження української делегації, а міжнародна репутація України. Тобто Україна виявила нездатність навіть скористатися своїм правом номінувати кандидатів до Європейського суду", - каже Романов.

Він пояснює, що вся ця правова колізія через прізвище депутата від Партії регіонів Сергія Головатого. У першому списку, який нібито відкликала Україна, його прізвище є, в другому – немає, бо деякі представники української влади, за словами Романова, не вважають Головатого гідним представляти інтереси України в Європейському суді кандидатом.

Чи зміниться ситуація після виборів українського президента, Романов прогнозувати не береться. Експерт лише констатує, що Рада Європи повинна або вибрати з двох списків один, або погодиться на компроміс, який пропонує українське МЗС і визнає за країною право подавати і відкликати кандидатів у міжнародні структури. Допоки це триватиме – невідомо, констатує Романов.

Нагадаємо, раніше голова української делегації ПАРЄ Іван Попеску повідомив журналістам, що ПАРЄ може позбавити українських представників повноважень, якщо Україна нарешті не визначиться, хто з кандидатів гідний представляти її інтереси в Європейському суді. Європейці не збагнуть, який з двох поданих списків українських кандидатів є легітимним.
 
Джерело: TCH.ua
Підписатися:

Коментарі