• Лукашенку дозволили їздити до ЄС

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Понеділок, 13 жовтня 2008 року
Європейський Союз здійснив перші кроки для того, щоби відновити політичний діалог з Білоруссю - через чотири роки після того, як ЄС заборонив будь-які двосторонні контакти на високому рівні і наклав інші санкції на країну, які часто називають останньою диктатурою у Європі.

Комісар ЄС із зовнішніх відносин Беніта Ферреро-Вальднер провела переговори з міністром закордонних справ Білорусі Сергеєм Мартиновим, який згодом зустрівся також з міністрами закордонних справ ЄС у Люксембурзі.

Пані Ферреро-Вальднер висловилася за зняття заборони на поїздки до Європи чільних білоруських посадовців.

Президенту Білорусі Аляксандру Лукашенці і іншим чільним урядовцям країни дозволено в'їзд до країн ЄС - вперше за минулі 4 роки.

Відлига у відносинах між ЄС і Білоруссю почалася ще влітку, коли офіційний Мінськ звільнив останніх трьох політичних в'язнів і відмовився вслід за Росією визнати незалежність бунтівних грузинських областей Абхазії і Південної Осетії.

За словами Беніти Феррро-Вальднер, ЄС за таких обставин змушений був послати Білорусі політичний сигнал.

Б.Ферреро-Вальднер: "Ми тепер не маємо права ще більше відкладати нашу відповідь, бо в іншому разі втратимо можливість здобути будь-які важелі політичного впливу. Щоби заохотити подальші демократичні зміни в Білорусі, я обстоюю потребу скасувати найважливішу частину заборони на поїздки, бо ми хочемо показати, що за прогрес буде винагорода".

Верховний уповноважений ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Хав'єр Солана також домагався скасування заборони на видання європейських віз 40 чільним посадовцям Білорусі.

Однак деякі європейські країни були проти скасування заборони на в'їзд до Європи президенту Лукашенці. Міністр закороднних справ Швеції Карл Більдт сказав, що парламентські вибори в Білорусі минулого місяця, де всі місця отримали лояльні до президента політики, були, за його словами, не кращими, ніж завжди.

Втім переважила думка, що в час, коли Росія дедалі більше зміцнює свій вплив на теренах колишнього СРСР, ЄС просто зобов'язаний і собі поглиблювати співпрацю зі східними сусідами Європи, навіть якщо вони не завжди відповідають демократичним нормам Євросоюзу.

источник: BBC

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...