• Репортери без кордонів: Супутникова компанія навмисно перервала трансляцію ТВ НДТ в Китаї на догоду китайському режиму

  • Вівторок, 26 серпня 2008 року

Записана розмова викрила французьку супутникову компанію в тому, що вона пішла на поводу у китайського комуністичного режиму, припинивши трансляцію телеканалу, який китайська влада розглядає як небезпечний.

Записана розмова відбулася між журналістом, що веде розслідування, з організації «Репортери без границь» і представником eutelsat в пекінській штаб-квартирі.

Журналіст, зв'язавшись з eutelsat, назвався представником китайського центрального відділу пропаганди і поцікавився, як компанія протистоїть міжнародному тиску, що вимагає відновити трансляції телебачення «Нова династія Тан», - китайскомовної телестанції, розташованої в США.

16 червня гігант телебачення eutelsat повідомив про припинення трансляції NTDTV на Китай через серйозні технічні неполадки. Проте правозахисники і NTDTV підозрюють, що, насправді, компанія піддалася тиску з боку китайського режиму внаслідок широкого висвітлення NTDTV порушень прав людини в Китаї.

Згідно з записом розмови, представник компанії сказав журналістові з «Репортерів без границь», що припинення трансляції було навмисним. Через тиск з боку китайської влади, супутникова компанія вирішила відключити ретранслятор, що передає сигнал NTDTV. Після цього компанія оголосила, що надання було припинене у зв'язку з технічними проблемами.

Розмова відбулася 23 червня. Імена журналіста і представника eutelsat не розголошуються задля їхньої безпеки.

«Рішення перервати сигнал NTDTV було прийнято генеральним директором нашої компанії у Франції, - заявив представник. - Це сталося через те, що ми неодноразово отримували скарги і попередження з боку китайської влади».

Представник компанії розповів співрозмовникові, що eutelsat вирішила припинити мовлення через ділові проекти з Китаєм. Французька компанія, яка випускає супутники eutelsat, недавно виготовила Zhongxing-9 - супутник, замовлений китайською владою для трансляції Олімпійських ігор. Китай також погодився використовувати свою ракету для запуску супутників eutelsat.

У квітневій статті Wall Street Journal мовилося, що eutelsat впродовж декількох років «намагалася проникнути на китайський ринок, і укладення контрактів стало одним із засобів для досягнення цієї мети».

Але, не зважаючи на зусилля eutelsat завоювати китайський ринок, китайський уряд, який контролює всі ЗМІ, виявився більш ніж незговірливим. За словами працівника eutelsat, китайська влада пообіцяла продовжити переговори з eutelsat лише після того, як буде припинена трансляція NTDTV.

«Два роки тому міністерство радіо і телебачення весь час повторювало одне і те ж: „Припиніть трансляцію цієї станції, якщо ви хочете почати переговори", - сказав він. - Все, чого ми хочемо - це крок назустріч з боку Китаю, однак жодне з міністерств Китаю не зробило цього кроку».

Співробітник розповів, що eutelsat роками шукала можливість для укладення контракту з Китаєм. Проте, не дивлячись на припинення трансляції NTDTV, китайська влада уклала контракт на 1 мільярд доларів з найбільшим конкурентом eutelsat - американською компанією Intelsat.

Спікер NTDTV Кері Хун в телефонній розмові прокоментувала: «Розмова, записана «Репортерами без границь», свідчить про те, що пан Беретта, голова eutelsat, щоб заслужити прихильність з боку Пекіна, прийняв заздалегідь підготовлене рішення погодитися на давню вимогу Пекіна - припинити трансляцію NTDTV на Китай як умову для ділової операції».

«Це аморальний вчинок і порушення внутрішнього статуту eutelsat. Сьогодні ми закликаємо міжнародне співтовариство, раду директорів та акціонерів eutelsat, всі ЗМІ і прихильників вільних джерел інформації зажадати, щоб пан Беретта відмовився від цього безпринципного рішення».

Переривання трансляцій NTDTV відбувалося і раніше. У 2005 р. eutelsat відмовив NTDTV в продовженні контракту. Згідно Wall Street Journal, eutelsat відмовився відновити контракт з надєю укласти операцію з китайським режимом. Але під впливом суспільного і політичного тиску контракт з NTDTV був продовжений, і трансляція поновилося.

Дзвінки в eutelsat з проханням прокоментувати це повідомлення залишилися без відповіді.

Шаошао Чень. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...