• Конгресмени закликають Буша розслідувати інциденти нападів на послідовників Фалуньгун у США

  • Неділя, 10 серпня 2008 року
Відкритий лист, складений за ініціативою конгресмена США Тома Танкредо і підписаний 35-а представниками Конгресу США, був 29 липня відправлений в Білий Дім президентові Бушу. У листі міститься заклик до президента доручити Міністерству юстиції провести розслідування багатократних нападів на послідовників Фалуньгун в США з боку прокомуністично налаштованих китайців.

Починаючи з 17-го травня, найняті компартією Китаю (КПК) хулігани, постійно здійснюють напади на послідовників Фалуньгун в нью-йоркському районі Флашинг, де останні проводять заходи.

Ці запеклі систематичні напади привернули увагу законодавчих органів США. Протягом декількох тижнів багато членів Конгресу взяли участь у форумах, прес-конференціях та мітингах, на яких вони виразили обурення такими діями в США, що підбурюються китайським урядом.

У відкритому листі, направленому Бушу, мовиться: «Як Ви, можливо, знаєте, протягом останніх декількох місяців групи послідовників Фалуньгун були піддані нападу бандитів у Флашинзі, в районі Манхеттана, а також в Брукліні. Ми стурбовані, що ці напади можуть бути частиною ширших, більш організованих зусиль, і ми сподіваємося, що Ви направите Міністерство юстиції розслідувати ці інциденти».

В листі також згадується, що: «Генеральний консул КНР в Нью-Йорку Пен Кеюй, за наявними відомостями, визнав, що його офіс взяв участь в організації і підтримці цих нападів, додаючи, що "ми маємо бути дуже обережними з такими випадками, щоб уникнути підозр про нашу причетність"».

У листі заявляється: «Ми сподіваємося, що Ви повністю розслідуєте ці звинувачення проти Пена та інших китайських урядовців у скоєнні злочинів тут, в Сполучених Штатах. Якщо буде визначено, що китайська влада зловживає своїми дипломатичними привілеями, організовуючи такі запеклі напади, або забезпечує ресурси для підривних дій, то ті, хто залучений в цю справу, будуть вислані із Сполучених Штатів, а китайській владі буде пред'явлений офіційний протест. Крім того, кожен, хто не є громадянином США і причетний до дій, пов'язаних з насильством або погрозами проти релігійних чи політичних груп, здійснюваних за наказом китайського уряду, буде позбавлений візи та депортований».

Конгресмени також сказали, що китайський уряд використовував свою владу і ресурси, щоб ізолювати і переслідувати послідовників Фалуньгун й інші дисидентські групи в Китайській Народній Республіці. «Ми не повинні і не можемо допустити, щоб китайський комуністичний режим поширював цю кампанію залякування і переслідувань всередині Сполучених Штатів», - підкреслили конгресмени в кінці листа.
Підписатися:

Коментарі