• Уряд ухвалив ряд рішень для недопущення проникнення в Україну свинячого грипу

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Вівторок, 28 квітня 2009 року
Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко доручила вжити невідкладних заходів щодо запобігання проникнення вірусу свинячого грипу на територію країни. Про це вона заявила сьогодні на спеціальній нараді.

Зокрема, Урядом створено спеціальну комісію із запобігання розповсюдження хвороби на території України, головою якої призначено головного санітарного лікаря України Олександра Біловола.

Юлія Тимошенко доручила Мінагрополітики припинити надходження свинини з країн, де вже зафіксовані випадки свинячого грипу. Глава Уряду також розпорядилася з’ясувати, які товарні групи свинини перетинали кордон України за останні 3 місяці та у яких торгівельних мережах вони розповсюджувалися.

Прем’єр-міністр відзначила, що необхідно встановити спеціальний контроль на митниці для виявлення дрібних партій м’яса в багажі громадян, які перетинають кордон України. «Я прошу перекрити всі ці можливості, щоб на сьогоднішній день жодна партія м’яса, яка не заходить в Україну, не залишилася без контролю», - наголосила Юлія Тимошенко.

Глава Уряду також доручила прикордонній службі разом з МЗС відпрацювали порядок перетину українського кордону громадянами з країн, де зафіксовано спалахи епідемії. Також Прем’єр-міністр закликала українських громадян утриматися від поїздок до країн, де зафіксовано спалахи свинячого грипу, та доручила МОЗ перевірити стан здоров'я українців, які за останні 3 місяці побували у цих країнах.

Юлії Тимошенко відзначила, що МОЗ має вивчити наявність медичних препаратів, які можуть попереджати та лікувати це захворювання, залучивши до цього процесу провідних науковців країни.

Крім того, за словами Прем’єр-міністра, завтра на позачерговому засіданні Уряду буде розглянуто питання щодо запобігання проникнення вірусу на територію України, зокрема, затверджено необхідний план заходів: «Сьогодні я затверджую особисто, щоб не втрачати жодного дня, а завтра ми затвердимо Урядом».

Прем’єр-міністр також доручила підготувати проект постанови щодо виділення з Резервного фонду Державного бюджету коштів, які будуть спрямовані на запобігання проникнення вірусу.

Юлія Тимошенко також наголосила, що на сьогодні в Україні не зафіксовано жодного випадку захворювання на свинячий грип: «Сьогодні немає ризиків, немає ніяких надзвичайних сигналів».
 
Джерело: kmu.gov.ua
Підписатися:

Коментарі