• Перед проїздом Каддафі міліція зірвала плакати пікетників

  • П'ятниця, 7 листопада 2008 року
Міліція Печерського районного відділення внутрішніх справ м. Київ буквально зірвала плакати послідовників Фалуньгун, що стоять біля посольства КНР.

5 листопада близько 11 ранку лідер Лівійської Джамагірії Муаммаром Каддафі, що перебуває в Україні з державним візитом, пересуваючись від Адміністрації Президента до парку Слави, планував проїхати вулицею Грушевського. В цей час, як і завжди в буденні дні, послідовники Фалуньгун проводили захід біля китайського посольства з метою привернути увагу громадськості та припинити репресії своїх однодумців у КНР.

4 співробітники міліції Печерського РВВС зажадали від пікетників згорнути плакати з написами «Фалунь Дафа: Істина-Доброта-Терпіння», «Негайно зупинити репресії послідовників Фалуньгун У Китаї» і «Компартія Китаю вирізує органи у живих послідовників Фалуньгун».

Коли одна з учасниць акції голова ГО «Об'єднання послідовників Фалуньгун» Людмила Дворецька відмовилася це зробити, сказавши, що захід проводиться на законних підставах уже більше 2,5 року. Тоді міліціонери самі зірвали плакати, при цьому два з них понесли углиб Маріїнського парку. Свої дії, зі слів Дворецької, вони мотивували тим, що акція може не сподобатися комусь з президентів, що своєю чергою перешкодить тому, що Каддафі виділить Україні великий кредит.

«Я вражена діями української міліції, — відзначає Людмила Дворецька, — тим, що вони буквально стали на сторону тих, хто переслідує Фалуньгун. У жодній країні, окрім Китаю, плакати з написами «Істина-Доброта-Терпіння» не зривають. Окрім цього один із співробітників міліції Іван Самойленко погрожував, що заборонить наше пікетування через суд. Цікаво, вони планують заборонити 39 статтю Конституції, яка дає громадянам права рівною мірою висловлювати свою думку, проводити мітинги і демонстрації?»

Зі слів послідовниці Фалуньгун, після того, як кортежі президентів проїхали, міліціонери попросили вибачення за свої дії.

Іван Самойленко, співробітник Печерського РВВС відмовився дати коментарі журналістові The Epoch Times.

Марта Когут. Велика Епоха
Підписатися:

Коментарі