• Сонце зайшло за хмару, але воно не згасло: концерт Shen Yun Performing Arts в Києві не відбувся

  • Четвер, 9 квітня 2009 року
Концерти трупи Shen Yun Performing Arts (колишня назва Divine Performing Arts), які повинні були пройти в столиці України 1 і 2 квітня, скасовані. Зовнішня причина — МЗС України не видало в'їзні візи артистам. Але коріння цієї причини набагато глибше, ніж може здатися на перший погляд.

Причину невидачі віз МЗС не пояснює, але неважко здогадатися, в чому вона криється. Досвід організаторів проведення концерту Shen Yun Performing Arts у різних країнах світу дає привід припустити, що це саме компартія Китаю (КПК) в особі своїх дипломатів використовує різні засоби для того, щоб концерт не відбувся: компартія дуже боїться успіху трупи Shen Yun Performing Arts.

Аналізуючи події в Австралії, Канаді, Німеччині, Кореї, можна з великою часткою вірогідності стверджувати, що в Україні тиск здійснюється на дуже високому рівні влади.

Стало відомо також, що китайське посольство в Києві повідомило МЗС про «антикитайську пропаганду», яка ніби-то ведеться під час проведення концерту Shen Yun Performing Arts. Проте, будучи інформаційним спонсором цього концерту, The Epoch Times («Велика Епоха») освітлювала виступи трупи Shen Yun Performing Arts в усіх країнах світу, де вони проводилися, і з повною впевненістю заявляє, що ці твердження не відповідають дійсності. Подібний наклеп розповсюджувався і в інших країнах, де проводився концерт.

КПК в усіх державах, де проходять концерти всесвітньо відомої трупи, діє шаблонно: шантаж, погроза розриву дипломатичних відносин, відмова від інвестицій і так далі. Досить пригадати деякі факти. 2009 рік, Франкфурт, Німеччина. Китайське консульство надіслало прем'єр-міністрові і держслужбовцям дипломатичні листи з наклепом на трупу Shen Yun Performing Arts. Цей факт викрили німецькі засоби масової інформації. У своїх листах китайські дипломати «нагадали» політикам Німеччини, а також інших країн через їх консульства, що було б краще, якби вони не відвідували цей концерт. Результати — 21 лютого 2009 року в Франкфурті в театрі Jahrhunderthalle був аншлаг.

Крім відомої схеми, використовуваної КПК в різних країнах, в Україні працівники посольства Китаю також зробили спроби тиску через певні структури на голову Дніпропетровської громадської організації «Система Фалунь Дафа» Сергія Букіна, організації, яка була запрошуючою стороною. До нього додому прийшли працівники з Управління кримінального розшуку при ГУВС м. Києва і Управління по боротьбі з організованою злочинністю м. Дніпропетровська, щоб дізнатися, що за громадська організація «Система Фалунь Дафа» і чим вона займається. Нонсенс.

Діяльність громадських організацій, як відомо, контролює відділ внутрішньої політики міського виконкому (мерії), це ніяк не сфера діяльності вказаних органів влади. Реальної причини для перевірки не було і бути не могло, а версія полягала в тому, що, за словами одного з співробітників управління, Міністерство внутрішніх справ Китаю надіслало в МВС України негативну інформацію про організатора концерту.

Голова ДОГО пішов на зустріч в Управління, щоб з'ясувати, який документ став причиною незаконних дій поважних українських відомств. Але документи, які могли б бути підставою для позапланової перевірки, йому ніхто не надав. Напевно їх не було і всі дії були направлені на залякування. У народній пам'яті ще живі спогади про сталінські репресії, коли до людини приїжджали з «органів», і незабаром він зникав. Очевидно, на страх перед вищезазначеними державними структурами й розраховували ті, хто замовляв цей «спектакль».

Адже в Китаї і сьогодні зазнають репресій і раптово зникають люди, неугодні владі: як приклад, тисячі послідовників Фалунь Дафа — духовно-оздоровчої практики (про що неодноразово писала «Велика Епоха» — прим. ред.). Проте Україна не Китай. Сьогодні Україна будує демократичну державу і позбавляється від пережитків радянської епохи.

Але чому офіційний Китай наполегливо не хоче, щоб вистава відбулася? Що у виступі трупи Shen Yun Performing Arts є такого, що не подобається КПК?

Ще один штрих. Розділ оргкомітету з проведення концерту DPA Людмила Дворецька сказала в інтерв'ю:

«Ми в XXI столітті забуваємо про загальнолюдські цінності, а вистави Shen Yun повертають нас до цього. Ми бачимо, що Президент наший країни турбується — підростаюче покоління втратило мораль, втратило доброту. Президент проводить акції, направлені на відродження в суспільстві духовності, прагнучи повернути народу його споконвіку високу моральність. Концерт трупи Shen Yun Performing Arts несе в собі ці чудові якості».

Тоді чому стільки перешкод, якщо політика держави в питанні підтримки моральності, розвитку культури в суспільстві — з одного боку, і сподівання трупи Shen Yun Performing Arts — з іншого боку, співпадають. А справа ось в чому. В Україні зіткнулися два Китаї.

З одного боку — трупа Shen Yun Performing Arts, концертні номери якої наповнені абсолютною добротою і красою, і яка ставить за основну мету відтворення і повернення традиційної культури людства, переданої людям Богами.

З іншого боку — компартія Китаю, яка цю божественну культуру, високу мораль і духовність, властиву китайцям з глибокої старовини, планомірно знищує. КПК прагне до абсолютної влади і повного контролю над людьми у себе в країні, а також претендує на управління громадською думкою за межами Китаю. Комунізм як тоталітарний режим завжди прагнув до світового панування, хіба це для когось новина?

Отже, ми спостерігаємо протистояння добра і зла. І не треба бути пророком, щоб зрозуміти: добро переможе.

Що стосується України, вона виявилася жертвою інтриг КПК, тому зустріч з високим мистецтвом трупи Shen Yun Performing Arts в квітні цього року не відбулася. Але це зовсім не означає, що українські громадяни не побачать концерт взагалі. Сонце зайшло за хмару, але воно не згасло.


Підписатися:

Коментарі