ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Міністр Василь Вовкун: «Героїчна подорож української команди – це духовний християнський подвиг, який стверджує Україну у світі»

Велика Епоха
Фото: Володимир Бородін/The Epoch Times
Фото: Володимир Бородін/The Epoch Times
На цьому тижні відбулася презентація майбутнього документального фільму «Шляхом Колумба» – екранізація експедиції через Атлантичний океан української команди EQUITES, 40-денного голодування під час Різдвяного посту, а також виживання в екстремальних умовах.

Фільм формату National Geographic, Discovery, BBC підтримано Міністерством культури і туризму України і спрямован на світовий кіноринок. Від картини очікують позитивний вплив на міжнародний імідж України, та популяризації українського кіно у світі.

«Героїчна подорож української команди EQUITES, яка нещодавно завершила свою екстремальну експедицію через Атлантичний океан, – це духовний християнський подвиг, який стверджує Україну у світі», впевнений Міністр Василь Вовкун.

Експедиція завершилася напередодні Різдва і повторила маршрут першої експедиції Колумба. Протягом 40-денної експедиції через Атлантичний океан учасники команди EQUITES голодували, а воду вживали лише в обмеженій кількості. Один з них – Голтіс – провів без жодної краплини води 14 днів поспіль. «Ми не зустрінемо іншого такого прикладу в історії медицини», – коментує лікар Адріаан ван дер Варт, який супроводжував команду у плаванні. Упродовж експерименту Голтіс втратив 20 кг (23% від початкової ваги), Костянтин – 12 кг (19,5%), Андрій: 16,5 кг (15%).

«Що би не траплялось у нашому житті – все це на краще... Все наше життя – це ланцюжок випробувань, результатом яких стає усвідомлення. І якщо з тобою трапляється щось надзвичайне, ну здавалося б, зовсім погане і немає куди подітись – немудро запитувати «За що?» На думку провідника команди EQUITES Голтіса правильним питанням є «Навіщо?», він додає:  «Будь-яке випробування – це завжди шанс. Бог не наказує нас, а лише дає можливість нам вчитись».