• 'Діамант' від Ахметова вирішить проблеми України?

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Вівторок, 8 вересня 2009 року
29/08/2009 Україна отримала свій перший стадіон до Євро-2012. Якщо не брати до уваги арену у Дніпропетровську, адже це місто втратило шанс на проведення європейської першості.

Україна щодня доводить Європі, що може прийняти Євро-2012. І відкриття стадіону класу "еліт" "Донбас-Арени" "ахметівського діаманта" (так його називають донеччани - Champion) на тлі ультиматумів УЄФА була особливо актуальною.

Офіційно на будівництво футбольної арени було витрачено 400 мільйонів доларів. Але цифра ця у ході спорудження донецької "літаючої тарілки" була збільшена приблизно до 450 мільйонів (за курсом НБУ на 31.08.2009 - 3,591 мільйонів гривень - Champion), хоча ніхто з представників, які беруть участь у проекті, точну вартість не називав. Якось в'яло відповідають представники команди Ахметова на це питання.

"Наші партнери просили збільшити суми бюджету, яка була прописана в контракті. Але ми вирішили цю проблему. Ми погодилися з турецькими колегами (генеральний підрядник, компанія ENKA - Champion) і збільшення бюджету було здійснено", - підтвердив генеральний директор ТОВ "Стадіон" Шахтар "Володимир Ковалевський, але не сказав, наскільки.

Таким чином, "Донбас-Арена" буде найдорожчим стадіоном в Україні. Кошторис реконструкції "Олімпійського", як відомо, становить 2,1 мільярда гривень. Харків планує витратити трохи більше 500 мільйонів гривень на "Металіст". Про вартість стадіону у Львові поки що не доводиться говорити, тому що його будівництво знаходиться ще у "зародковому стані". А скандальний стадіон у Дніпропетровську обійшовся в 470 мільйонів гривень.

Наздогнати донецьку арену в списку найдорожчих стадіонів до Євро-2012 може тільки стадіон у Варшаві. Очікується, що будівництво стадіону у Варшаві обійдеться у 1,252 мільярда злотих (3,513 мільярда гривень за курсом НБУ на 31.08.09 - Champion).

За словами менеджера проекту компанії ENKA Більге Атлар, донецький стадіон увійде до топ-10 найкращих стадіонів світу за рейтингом журналу Forbes.

"Однозначно стадіон увійде до 10 найкращих стадіонів світу за рейтингом Forbes", - сказав він. - Це пов'язано з тим, що, у першу чергу це п'ятизірковий стадіон, елітний і відповідає всім вимогам УЄФА. Я думаю, що, відповідаючи цим вимогам, цього достатньо, щоб увійти до списку", - сказав він.

Стадіон має намір також претендувати на проведення фінального матчу Ліги чемпіонів або Ліги Європи у 2012 році. Генеральний директор стадіону Олександр Атаманенко переконаний, що новий стадіон повністю відповідає всім нормам УЄФА для футбольних арен еліт-класу і навіть нормам за якістю освітлювального обладнання, які вступлять у силу тільки у 2010 році.

Ні для кого не секрет, що стадіон Ахметов побудував для "Шахтаря". І звичайно ж він хоче, щоб його дітище брало участь у Євро-2012. Але питання участі Донецька в турнірі досі на порядку денному. А демонстрація нового стадіону директору Євро Мартіну Каллену і авторитет "донецького бога" на ім'я Рінат навряд чи змінить позицію УЄФА.

На прес-конференції, присвяченій відкриттю, представник УЄФА в черговий раз нагадав, що Україні необхідно вирішувати проблеми з транспортною та готельною інфраструктурою.

Розташування "Донбас-Арени" на карті Донецька має досить зручне розташування. Стадіон знаходиться навпроти старої арени "гірників" - РСК "Олімпійського" (резонанс зовнішнього вигляду споруд помітний кожному - Champion) і їх розділяє одна з центральних вулиць міста - бульвар Челюскінців. Доїхати до нього з аеропорту, залізничного вокзалу та автовокзалів можна не більше ніж за 30 хвилин.

Але цього мало для УЄФА. Під'їзди до Донецька і нинішній стан аеропорту викликають негативні враження. А проблема малої кількості готелів "оголилася" на відкритті. Самі організатори говорили, що їм доводилося розміщувати багатьох гостей у квартирах через відповідні агентства.

До цього варто додати, що так само відчувають себе сьогодні й інші міста - все ще претенденти на Євро-2012.

А УЄФА в особі Каллена на тому ж відкритті ще раз попереджує, що все залежатиме від останніх трьох місяців й гарантій, які Україна надасть європейському комітету.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...