• В Україні заборонять кредити в доларах і євро

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Понеділок, 7 вересня 2009 року
Національний банк ухвалив рішення повністю заборонити в Україні валютне кредитування, пише газета "Комерсант-Україна".

Нововведення торкнеться не лише підприємств, але і громадян України. При цьому на час перехідного періоду НБУ має намір зберегти деякі види валютного кредитування, але потім будуть заборонені і вони. Дата, з якою почне діяти заборона, поки невідома.

Банкам, що зуміли залучити значні обсяги валютних вкладів, НБУ має намір видавати гривневі кредити під заставу наявних депозитів. У серпні 2009 року фінансові організації України збільшили валютні депозити громадян на 6,7 відсотка, а підприємств - на 4,9 відсотка.

 
Проте, як зазначає газета, заборона на валютне кредитування зробить подальше залучення валютних вкладів невигідним, і банкам доведеться значно знизити ставки по депозитах в іноземній валюті.

НБУ почав активну боротьбу з кредитами у валюті практично відразу після загострення кризи. Це було пов'язано зі зниженням вартості гривні, яка з осені 2008 року знецінилася на 60 відсотків.

 
Зокрема, в жовтні минулого року Нацбанк ухвалив постанову, що дозволяє фінансовим організаціям видавати кредити лише резидентам. У грудні набрали чинності нові правила резервування коштів, що зробили валютне кредитування невигідним.
 
Зокрема, ставка резервування склала 50 відсотків від суми кредиту, а при простроченні на день - 100 відсотків. З червня Верховна Рада України заборонила фізичним особам брати валютні кредити за винятком безготівкової форми для оплати лікування і навчання за кордоном.
 
Джерело: Kommersant Ъ Ukraina
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...