• Головних терористів Британії засудили до довічного ув'язнення

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Понеділок, 14 вересня 2009 року
Лондонські терористи, які планували підірвати авіалейнери рідкими бомбами, зможуть просити помилування лише через 40 років.
 
У Лондоні винесено вирок трьом британським підданим-мусульманам, які планували підірвати кілька трансатлантичний авіалайнерів за допомогою "рідких бомб".

Терористів засудили до довічного ув'язнення з правом просити про помилування через 30 – 40 років. Так, лідер угрупування Абдулла Ахмед Алі проведе у в'язниці щонайменше 40 років, його спільник Ассад Сарвар - 36 років, а Танвір Хуссейн - 32 роки. Щоправда, суддя вже пообіцяв терористам, що вони, швидше за все, залишаться у тюрмі на все життя.

За словами судді, якби теракт відбувся, це було би "порівняно з подіями 11 вересня 2001 року".

Ще трьох людей (Ібрагім Савант, Арафат Хан і Вахід Заман) було виправдано - звинувачення не надало достатніх доказів їх причетності до підготовки вбивств. Проте прокурор вже заявив про намір домагатися нового розгляду їх справи: 5 жовтня суд вирішить, чи відбудеться новий процес.

Змовників були заарештовані в Британії в 2006 році. Слідство встановило, що вони планували підірвати літаки над Атлантикою за допомогою саморобної рідкої вибухівки.

 
Учасники угрупування це заперечували: за їхніми словами, вони планували здійснити лише кілька невеликих вибухів на території Великобританії, щоб привернути увагу суспільства до своєї діяльності.

Після арешту терористів були посилені правила перевезення рідин у ручній поклажі авіапасажирів.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...