• Тимошенко почала знищувати земельну мафію

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    П'ятниця, 11 вересня 2009 року
Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко сподівається на декриміналізацію системи видачі актів на землекористування у зв'язку зі спрощенням Кабінетом міністрів видачі актів на землю.
 
Про це вона сказала під час наради з центральними й регіональними органами Державного комітету з земельних ресурсів і земельного кадастру, повідомляє агентство "Українські новини".

Прем'єр повідомила, що приватні структури за останні 10 років за відповідні послуги взяли з людей близько 13 млрд. гривень, при цьому також було витрачено 10 млрд. гривень бюджетних коштів.

Таким чином, за словами Тимошенко, акти на землекористування одержали 6 млн. чоловік, при цьому вона назвала їх фактично обманутими цими приватними структурами.

"За останні 10 років створена потужна система так званих приватних структур, які в гарному темпі качали з людей гроші... Я хочу, щоб ми почали знищувати цю земельну мафію", - підкреслила Тимошенко.

Вона зазначила, що акти на землю в Україні повинні одержати ще 6,4 млн. людей.

Зі слів прем'єра, уряд розробив спрощений порядок видачі актів на землю, що передбачає, що громадянин повинен надати місцевій раді 4 документи: заяву про бажання одержати акт на землю, копію паспорта й ідентифікаційного коду, а також копію рішення, відповідно до якого він має право власності на земельну ділянку.

Після цього місцева рада повинна передати відповідні документи в територіальне відділення Держкомзему, який в оперативному порядку зобов'язаний його розглянути.

Тимошенко зазначила, що уряд уже ухвалив рішення щодо фінансування цієї програми, і Міністерство фінансів перерахує відповідні кошти Держкомзему.

Як повідомлялося, 5 серпня Кабмін виділив Держкомзему 5,954 млрд. гривень із нерозподілених коштів стабфонду держбюджету для безкоштовної видачі фізичним особам-резидентам державних актів на право власності на землю.

Також постановою було затверджено порядок безкоштовного оформлення й видачі громадянам актів права власності на землю.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...