• Що очікує Україну, якщо вона не отримає грошей від МВФ?

  • Андрій Волков | Велика Епоха
    Середа, 9 вересня 2009 року
Економісти прояснили основні проблеми для України у випадку, якщо вона не отримає грошей від Міжнародного валютного фонду (МВФ). Про це вони повідомили 8 вересня на прес-конференції в Києві.

Ігор Бураковський, директор інституту економічних досліджень і політичних консультацій, вважає, що в разі неотримання грошей від МВФ Україна може втратити велику кількість програм Світового банку та Європейського банку реконструкції та розвитку. «Якщо український уряд з допомогою МВФ піде на рефінансування банків, то паралельно з цим готовий піти на рефінансування банків і Європейський банк реконструкції і розвитку», - зазначив Ігор Бураковський.

Іншою проблемою для України залишається погашення своїх зовнішніх боргових зобов'язань. «Якщо країна не буде повертати зовнішні борги, то існує питання банкрутства держави», - сказав Ігор Бураковський. Він зазначив, що з перерахованих вище причин гроші МВФ необхідні. Однак, як вважають експерти, погашення своїх зовнішніх боргів не залежить від розміру виданих МВФ грошей, а від політики уряду та Національного банку в довгостроковому періоді.

На думку Валерія Гладкого, генерального директора аналітичного центру «Бюро економічних і соціальних технологій», МВФ залишається для міжнародних інвесторів єдиною гарантією того, що українські позичальники, як приватні підприємства, так і державні, будуть здатні погасити свої борги.

Депутат Верховної Ради Арсеній Яценюк заявив минулого тижня, що на сьогоднішній день зовнішньому світу Україна винна близько 100 млрд. доларів.

У свою чергу, щодо діяльності Фонду Ігор Бураковський підкреслив, що МВФ здійснює тільки кризове фінансування на вирішення гострих проблем. «Тому не потрібно ставити знак рівності між фінансуванням з боку МВФ і якоюсь іншою інвестиційною програмою… Це абсолютно різні речі. Вони лежать в різних площинах», - сказав він.

У той же час основним чинником, що погіршує відносини України з МВФ, на думку експертів, - це відсутність довіри до політичної влади в країні. Фонд не може домовитися з одним представником від України. «Вони ведуть переговори з Президентом, ведуть переговори з урядом, зустрічаються з представниками українського парламенту, коаліцією, опозицією та представниками Нацбанку», - сказав Ігор Бураковський.

Експерти не можуть сказати точно, чи надасть МВФ Україні четверту частину кредиту, чи зможе уряд країни виконати необхідні умови для отримання цих грошей.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...