• ВР підтримала обмежене скасування недоторканості депутатів і президента

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Вівторок, 20 жовтня 2009 року
Депутати відмовились повністю скасувати недоторканість. Для позбавлення недоторканості потрібен вирок суду та згода Верховної ради.
 
Верховна рада підтримала запропонований Партією регіонів законопроект щодо скасування недоторканності народних депутатів та президента.

Таке рішення підтримали 390 депутатів з 439 зареєстрованих у залі: 171 голосів – Партія регіонів, 150 – БЮТ, 19 – НУ-НС, 27 – КПУ, 19 голосів – Блок Литвина і 4 позафракційні депутати.

Варто зазначити, що тепер відповідний законопроект буде направлено до Конституційного суду для перевірки його на відповідність конституційним нормам.

Законопроект №3251 дозволяє правоохоронним органам затримувати чи заарештовувати народних депутатів, проте для цього потрібен обвинувальний вирок суду та згода Верховної ради.

Крім того, з Конституції пропонується виключити розділ, що забезпечує президенту України право недоторканності на час виконання повноважень. Також скасовано пункт щодо притягнення до відповідальності осіб, винних у посяганні на честь і гідність президента.

Крім того, повноваження президента України пропонується припиняти достроково у разі набуття чинності обвинувальним вироком суду щодо нього, втім також лише за згодою ВР.

Разом із тим, Верховна рада не підтримала запропонований фракціями БЮТ та НУ-НС законопроект №1375, який дозволяє правоохоронним органам притягати до кримінальної відповідальності, затримувати та заарештовувати народних депутатів без згоди Верховної ради. Відповідне рішення підтримали лише 206 депутатів.

Нагадаємо, з вимогою негайно розглянути питання скасування депутатської недоторканності виступила фракція БЮТ.

За словами її представників, враховуючи резонанс від справи про зґвалтування дітей, депутати мають бути позбавлені недоторканності та зрівняні в правах з усіма громадянами.

Фракція Партія регіонів у Верховній раді заявила, що не підтримуватиме законопроект про обмеження депутатського імунітету, наполягаючи, що позбавити недоторканості потрібно також президента і суддів.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...