• Російський послідовник Фалуньгун під прицілом спецслужб

  • Понеділок, 28 вересня 2009 року

Вранці 22 вересня був повторно затриманий в аеропорту і обшуканий житель м. Єкатеринбургу Андрій Толмачов. Він повертався додому до Єкатеринбургу з Москви, де брав участь в прес-конференції «Примара комунізму проти історичної хроніки», яка відбулася в московському Незалежному прес-центрі. Прес-конференція була присвячена проблемі недобросовісного використання чиновниками на місцях закону про екстремізм.

У Андрія Толмачова при затриманні були вилучені: книги «Чжуань Фалунь», «Дев'ять коментарів про комуністичну партію»*, та інформаційні листи про репресії в Китаї.

Андрій Толмачов так прокоментував цю подію: «…Склали протокол вилучення літератури і взяли з мене пояснення. Зі слів співробітників міліції, сигнал про перевірку наявності у мене яких-небудь матеріалів прийшов до них з центру по боротьбі з екстремізмом. Раніше я ходив кілька разів в цей центр, щоб розповісти їм про практику самовдосконалення Фалунь Дафа, про репресії в Китаї і про те, чому функціонери КПК так бояться розповсюдження правди про події, що відбуваються в Китаї, і намагаються всіма способами не дати розповсюдитися цій інформації. Але вони нічого не хотіли слухати. Співробітники міліції сказали, що вилучені матеріали я зможу отримати у відділенні міліції аеропорту через деякий час, після того, як їх вивчать фахівці».

Перший раз А. Толмачов був затриманий та обшуканий в червні цього року транспортною міліцією аеропорту м. Єкатеринбургу. При обшуку у Андрія було вилучено декілька екземплярів книги «Дев'ять коментарів про комуністичну партію».

За словами Андрія Толмачова, він звернувся в Свердловську транспортну прокуратуру з проханням повернути йому вилучені книги, але був поставлений перед фактом: матеріали справи передані до суду на предмет віднесення історичної хроніки «Дев'ять коментарів про комуністичну партію» до списку екстремістської літератури.

***

* Серія нарисів «Дев'ять коментарів про комуністичну партію» вперше була опублікована в газеті «Велика Епоха» (The Epoch Times) в листопаді 2004 року на китайській мові. В даний час вона перекладена 23 мови. Книга привернула пильну увагу широкої міжнародної громадськості.

Ця книга є науково-історичною хронікою подій XX століття, її порівнюють з «Чорною книгою комунізму» – першим довідковим виданням по злочинах комунізму у всьому світі. Матеріал заснований на подіях і свідоцтвах, як конкретних людей, так і цілих держав. У книзі описуються злочини компартії Китаю, такі як «Культурна революція», масові «чищення» цивільного суспільства, бійня на площі Тяньаньмень, переслідування Фалуньгун та ін.

Азіатсько-американська асоціація журналістів в 2005 році нагородила збірку статей «Дев'ять коментарів про комуністичну партію» Національним призом в області журналістики – головною нагородою в номінації «Азіатсько-американські питання онлайн».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...