• Бюджет: скільки коштує лікування депутатів?

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Понеділок, 21 вересня 2009 року

Фахівці твердять про нереальність виконання бюджету на наступний рік, поданого минулого тижня урядом на розгляд Верховної ради і передрікають значний його дефіцит.

Дзеркало тижня наводить коментар колишнього міністра фінансів, Віктора Пинзеника, який твердить, що “країна скочується до дефіцитів початку 90-х років», коли «дефіцит вимірювався двозначним числом».

Проект бюджету на 2010 рік передбачає доходи на рівні 284,7 млрд. гривень і витрати на рівні 324,3 млрд. гривень.

Аналізуючи бюджет, ДТ називає його нереальним і твердить про невизначеність головних економічних показників, на яких його розраховано.

Газета також наводить «диспропорції» у проекті бюджету.

Кому скільки?

У проекті бюджету на наступний рік, за даними газети Дзеркало тижня, передбачено виділення 130 млн. гривень на стаціонарне лікування понад 43 тисяч депутатів в Україні. За даними газети, ці витрати на третину більші, ніж у цьогорічному бюджеті.

ДТ пише, що “якщо за тими самими мірками організувати стаціонарне лікування всіх 46 мільйонів громадян України, тільки на цю мету потрібно було б 137.8 млрд. гривень.”

Тим часом, згідно з проектом бюджету, оприлюдненим на вебсайті Верховної ради, на охорону здоров’я загалом передбачено майже 7,5 млрд. гривень.

Газета також твердить, що в бюджеті заплановано виділити на 21 млн. гривень більше на забезпечення діяльності президента, 22 мільйони - на ремонт Маріїнського палацу, і ще 10 мільйонів – на аварійно-відновлювальні роботи по вулиці Срібнокільській 20, що газета називає «елітним житловим фондом».

За даними газети, у той час як на боротьбу з організованою злочинністю виділяється менше 10 мільйонів гривень, на дитсадки для співробітників МВС -понад 46 мільйонів гривень.

Водночас, на дошкільні заклади по всій Україні в бюджеті заплановано 57 млн. гривень.

На президентські вибори, згідно із проектом бюджету, планують витратити приблизно 1 мільярд гривень.

BBC

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...