• Телефонні шахраї заробляють на безробітних

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    П'ятниця, 23 жовтня 2009 року
Платні номери з дорогим тарифом можуть мати коди "703" і "900". Завжди звертайте увагу на попередження про вартість послуги зв'язку.
 
Телефонні шахраї дедалі частіше заробляють на тих, хто шукає роботу. Про популярний нині нелегальний заробіток попереджають своїх абонентів навіть деякі оператори. Ви побачили оголошення про цікаву вакансію з гарною зарплатою у газеті або інтернеті? Не поспішайте телефонувати. Дзвінок у відділ кадрів може обійтися у кругленьку суму.

Безробітна харків'янка Олена Ульянченко шукає вакансії вже півроку. Детально описана робота офіс-менеджера з обіцянкою офіційного працевлаштування зацікавила дівчину одразу.

На номер відділу кадрів Олена навіть не звернула увагу. Вона каже, сьогодні стільки операторів і різних кодів, що і цей "703" не викликав підозри.

На тому кінці слухавки почали просто тягнути час, казали, що погано чути, спитали детально про оголошення, потім все обірвалось.

Тридцять п'ять гривень на рахунку закінчилися всього за одну хвилину. Олена каже: ані на сайті, а ні на автовідповідачі не було жодної згадки про те, що хвилина дзвінка на цей номер в сімдесят разів дорожча за звичні тарифи.

Юристи кажуть, що попереджати про умови послуги, зокрема, і про вартість - власники номера зобов'язанні за законом про захист прав споживачів. Теоретично, навіть покарати власника платного номера можливо, але невеличким штрафом.

На платні номери під час пошуку роботи українці попадаються дедалі частіше. В інтернеті безліч схожих історій. Лише за номером, на який телефонувала Олена, пропонують близько десяти вакансій. В тому, що це шахрайство, юристи не сумніваються. Створити такий бізнес нескладно, достатньо придбати або орендувати платний ресурс.

Активація такого платного номеру коштуватиме 3000 гривень, абонплата – 550 гривен на місяць. Номер можна обирати в залежності від тарифу і цифр.

Платні номери з дорогим тарифом зв'язку можуть мати коди "703" і "900". Завжди звертайте увагу на автоматичне попередження на початку спілкування про вартість послуги зв'язку. Якщо ви незгодні з ціною, покладіть негайно слухавку.

Нагадаємо про ще один вид шахрайства - абоненти стільникового зв’язку почали масово отримувати текстові повідомлення про відключення телефону - якщо терміново не зареєструвати його в електронній базі даних.

 
За матеріалами: ТСН 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...