• Новий закон про підвищення прожиткового мінімуму: провокування інфляції чи турбота про населення?

  • Андрій Волков | Велика Епоха
    Середа, 21 жовтня 2009 року
Верховна Рада 20 жовтня прийняла закон про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати.  Депутати від фракції БЮТ,які не голосували за нього, звернулися з проханням до Президента України Віктора Ющенка не підписувати цей закон.

За прийняття закону проголосували 254 депутати з 429, зареєстрованих у сесійній залі. Велику зацікавленість у прийнятті цього закону проявили депутати від Партії регіонів, віддавши 172 голоси.

При цьому депутати не підтримали жодної з поправок до даного законопроекту.

«Потрібно виконувати цей закон»

Регіонали кажуть, що збираються підвищувати соціальні стандарти за рахунок кредитів Міжнародного валютного фонду.

«Уряд отримав 10 млрд дол На підході ще 5 млрд. дол. Які ще потрібні гроші », - заявив регіонал Олександр Пеклушенко, нардеп України, журналістам у вівторок 20 жовтня.

Проте в БЮТ сумніваються, що МВФ дасть гроші на підвищення соцстандартів. «Не може Фонд давати кошти на такі цілі. Такого в практиці МВФ немає », - пояснив Іван Кириленко, депутат від БЮТ.

У свою чергу Володимир Литвин, голова українського парламенту, який знаходиться з візитом у Лондоні, прокоментував прийнятий закон так: «Я переконаний, що тут нема чого коментувати, а треба виконувати цей закон. Адже всі одностайні в тому, що люди не можуть вижити, отримуючи мізерні зарплати і такі ж мізерні пенсії », - повідомляє прес-служба ВР.

Другим кроком, на думку Литвина, повинна стати «предметна робота над бюджетом з урахуванням закладених параметрів і підходів щодо державних соціальних стандартів - прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати».

Недостатньо коштів

Раніше Олексадр Турчинов, перший віце-прем'єр-міністр України, заявив, що цей законопроект не підкріплений положеннями про забезпечення необхідними засобами витрат на підвищення соцстандартів.

За його словами, у разі ухвалення закону забезпечувати ці витрати доведеться шляхом емісії гривні.
  «Це може остаточно знищити гривню і розбалансувати фінанси в Україні», - сказав він.

Павло Мовчан, нардеп від фракції БЮТ, дотримується такої ж думки: «Як можна піднімати соціальні стандарти, коли немає ресурсів? Потрібно дати вказівки Стельмаху друкувати гривні, а це означає, що ми готуємо грунт для гіперінфляції. Якщо ми девальвуємо гривню, ми дуже довго будемо її піднімати ».

Прийнятий закон про соцстандартів набуде чинності після підписання його главою держави. У разі накладення вето президентом, депутати готові вчасно розглянути пропозиції Ющенка.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...