• 13 млрд грн бюджетник коштів витратили чиновники на охорону та автомобілі

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    П'ятниця, 16 жовтня 2009 року
Сума нецільових витрат чиновників за минулий рік більша, ніж потрібно на Євро-2012. Богато з цих витрат взагалі потрапляють під кримінал.

За рік чиновники витратили на охорону та автомобілі 13 млрд грн
Нецільові витрати українських чиновників усіх рівнів обчислюються мільярдними втратами для бюджету.

За останні три роки на охорону кількох держслужбовців вищого рангу, яким ця охорона була не призначена, з бюджету виділили 300 тисяч грн.

Між тим, за даними Національного форуму профспілок України, більше половини українців зараз живуть за межею бідності. Через низькі соціальні стандарти бідними можуть бути названі 26 мільйонів мешканців України, пише Корреспондент.

В той же час, історія про держохорону і витрачені на неї 300 тисяч гривень, про яку в середині жовтня повідав громадськості головний кримський міліціонер Геннадій Москаль, великого шуму не наробила.

Протягом трьох років бодігарди з Управління держохорони оберігали секретаря Радбезу Раїсу Богатирьову, главу президентського Секретаріату Віктора Балогу, його наступницю Віру Ульянченко, керівника Фонду держмайна Валентину Семенюк, главу ЦВК Віктора Шаповала і керівників Вищого адміністративного та Вищого господарського судів під час візитів цих чиновників за кордон. За законом їм держохорона була не призначена, але президент указами та розпорядженнями дарував їм захист.

Фахівці Рахункової палати, які перевіряли різні держінстанції, виявили, що за 2008 рік на таких дрібницях бюджет втратив майже 13 млрд грн - приблизно двадцяту частину доходів держави (297,9 млрд грн) за той період. А найбільше порушень у роботі з бюджетними грошима ревізори нарахували на суму 19 млрд грн.

Начальник Департаменту по боротьбі з економічними злочинами МВС України Леонід Скалозуб зачитав статистику злочинів, пов'язаних з держбюджетом. "Тільки за дев'ять місяців цього року 7,5 тисяч порушень. 94% з них - розкрадання та зловживання службовим становищем", - зазначив Скалозуб. Всього назловживали на 1,5 млрд грн.

Але в цих цифрах відображені тільки злочини, що підпадають під кримінальне переслідування. Більшість же фактів маніпулювання держбюджетом не тягнуть навіть на адміністративну відповідальність. Адже, по суті, ці витрати і нецільовими назвати не можна. "Це витрати цільові, тільки цілі незрозумілі", - іронізує нардеп від Партії регіонів, що перебуває в комітеті Верховної Ради з питань економічної політики, Борис Колесников.

Один з найгучніших випадків стався наприкінці грудня минулого року, коли журналісти помітили у міністра транспорту Йосипа Вінського Mercedes S-класу вартістю майже 1 млн грн, який було придбано за держкошти. Розгорівся скандал, і Вінський пересів на власне авто. Але практика закупівлі держструктурами службових автомобілів за ціною вищою, ніж дозволено законодавчим лімітом (600 тисяч грн), на цьому не припинилася. Рахункова палата встановила, що в минулому році МЗС, купуючи 55 автомобілів для українських посольств, витратило на це зайві 500 тис. доларів.

Уявити розмір того, у що виливаються всі ці невиправдані витрати в масштабі держави, можна, якщо ознайомитися з підсумками перевірок Рахункової палати. Її фахівці нарахували за 2008 рік 4,7 млрд грн. нецільових витрат з держбюджету. Ще майже 8 млрд грн. чиновники, за даними СПУ, використовували неефективно, тобто ці гроші зникли через недбалість або некомпетентність держслужбовців. Всього в мінусі - майже 13 млрд грн.

Такої суми вистачило б для того, щоб профінансувати підготовку країни до Євро-2012, без чого Україна може втратити право приймати футбольну першість. І президент з Верховною радою не билися б на смерть за те, варто чи не варто виділяти 10 млрд грн на чемпіонат, у той момент, коли країна потерпає від фінансової кризи. Цих же 12,7 млрд грн вистачить на те, щоб чотири рази повністю оновити покриття всіх 170 тисяч км. українських доріг або півтора рази зробити реконструкцію магістралі Київ - Чоп.

Як повідомлялося раніше, управління справами Верховної ради провело аналіз витрат депутатів за 7 місяців 2009 року. Виявилось, що багато народних депутатів перевищили норми витрат по деяких депутатських пільгах - перельотах і телефонних переговорах.

 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...