• Засновника Фалуньгун нагородили премією «Духовний лідер - 2009»

  • Вівторок, 29 вересня 2009 року
Церемонія нагородження премією «Лідер в галузі прав людини», яку організовав Азіатсько-тихоокеанський фонд захисту прав людини, відбулась ввечері 26 вересня у Лос-Анджелесі, США. Найвищу нагороду фонду «Духовний лідер» цього року отримав засновник духовної практики Фалуньгун* Майстер Лі Хунчжи.

Іншу нагороду фонду – «Лідер захисту прав людини» отримали сім номінантів, які зробили значний внесок у галузі прав людини.

 Серед них президент Тимчасової перехідної влади Китаю У Фань, засновник «Вільного уряду В'єтнаму» Нгуен Хиу Кань, відомий китайський економіст Чень Іцзи, католицький пастор Анді Ромеро, адвокат китайської неурядової правозахисної організації «Open Constitution Initiative» Ся Лінь, член центральної ради китайської демократичної партії Ван Сяонін і китайський правозахисник Лі Гохун.

 Керівник фонду Пань Чин спеціально приїхав на церемонію нагородження з Нової Зеландії. Під час своєї промови він сказав, що для всіх тих, хто цікавиться ситуацією в Китаї не є секретом, що протягом 10 років група Фалуньгун зазнає найбільш сильних репресій з боку комуністичної влади, ніж всі інші групи громадян, що придушуються владою.

Пань також відзначив: «Незважаючи на репресії, Фалуньгун, в основі якого лежать принципи “Істина Доброта Терпіння”, подарував світу нові цінності, новий дух, тому ми з великою повагою нагороджуємо за це великого духовного лідера пана Лі Хунчжи».

Ведучий церемонії Тао Цзюн доповнив: «В учнів Фалуньгун є ще одна велика заслуга – це створення програми прориву блокади Інтернет у Китаї. Завдяки їй щодня десятки мільйонів китайців можуть читати вільні джерела інформації без партійної цензури».

Представник пана Лі Хунчжи і його учень Лі Юфу подякував співробітникам фонду й сказав: «Коли у 1992 році Фалуньгун почав розповсюджуватися в Китаї, він став свіжим весняним вітром для китайської землі, на якій кілька десятків років компартія пропагує атеїзм, через що дуже постраждала мораль усього суспільства».

Далі він продовжив: «Жорстоке придушення Фалуньгун китайською компартією, що почалося у 1999 році, повністю потерпіло фіаско. Під керівництвом свого Вчителя послідовники Фалуньгун твердо пройшли через ці 10 важких років, розповсюдивши принципи “Істина Доброта Терпіння” по всьому світу. Як послідовник вчення Майстра Лі, я можу сказати, що він переніс багато такого, що іншим людям навіть важко уявити».

Спікер Фалуньгун у Лос-Анджелесі, професор каліфорнійського університету У Ін, згадуючи, як він 13 років тому познайомився із цією практикою, розповів, що розпочати було дуже просто.

«Перший раз я побачив Майстра Лі в Хьюстоні в жовтні 1996 року. Мене вразило, як він дуже простою мовою роз'ясняв дуже глибокі принципи. Він говорив, що Фалуньгун – це чисте самовдосконалення, великий Дао без форми - приходити й залишати практику можна вільно, немає правил і обмежень, немає навіть журналу реєстрації членів», – згадує професор У.

Він також відзначив, що за всі ці 10 років протистояння репресіям, не було жодного випадку, щоб учні Фалуньгун застосували насильство. «Це говорить про те, що послідовники Фалуньгун є мирною групою людей, які неухильно дотримуються у своїх вчинках принципів “Істини Доброти Терпіння”, і несуть величезну енергію чесноти», – говорить У Ін.

З промовою також виступив випускник пекінського університету, який нині мешкає в Лос-Анджелесі, прихильник Фалуньгун Лю І: «Десять років тому, коли китайська компартія тільки розпочала репресії Фалуньгун, ЗМІ всього світу масово передруковували статті агентства Сіньхуа з неправдивою інформацією про цю практику. Через це в багатьох склалася помилкова думка про Фалуньгун. У той час у нас взагалі не було можливості сказати що-небудь від себе. Тому ніхто не насмілювався виступати на наш захист і допомагати нам. Але минуло десять років і ми бачимо, що Фалуньгун не тільки не був знищений «за три місяці», як планував Цзян Цземінь (колишній лідер компартії Китаю, який ініціював репресії, прим.ав.), але й навпаки - зміцнівся і одержав визнання й підтримку від людей багатьох країн».

Заснований у 2003 році Азіатсько-тихоокеанський фонд захисту прав людини щороку проводить церемонії нагородження людей і організацій, які зробили особливий внесок у справу захисту прав людини в Азіатсько-тихоокеанському регіоні. Таким чином організатори фонду намагаються увічнити їхні заслуги, а також стимулювати ще більше людей брати участь у русі демократичних перетворень у даному регіоні.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...