ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Україні заборонено підвищення цін на ліки

Велика Епоха

Верховна рада у першому читанні ухвалила законопроект про введення мораторію на підвищення цін і тарифів на ліки та засоби медичного призначення в Україні. Фото: Васьковский Владимир/epochtimes.com
Верховна рада у першому читанні ухвалила законопроект про введення мораторію на підвищення цін і тарифів на ліки та засоби медичного призначення в Україні. Фото: Васьковский Владимир/epochtimes.com
ВР у першому читанні ухвалила законопроект, який повністю забороняє підвищення цін на будь-які лікарські засоби.

Верховна рада у першому читанні ухвалила законопроект про введення мораторію на підвищення цін і тарифів на ліки та засоби медичного призначення в Україні.


За внесений комуністами Володимиром Матвєєвим і Петром Симоненком документ проголосували 345 народних депутатів.

Законопроект передбачає запровадження на період фінансової кризи, до встановлення розміру мінімальної заробітної плати і пенсій на рівні прожиткового мінімуму та до погашення заборгованості із зарплат, стипендій і грошового забезпечення студентів мораторію на підвищення цін на всі види лікарських препаратів вітчизняного та закордонного виробництва.

Перед другим читанням законопроект буде доопрацьовано.

Нагадаємо, в той же час, ВР ухвалила у першому читанні законопроект про підвищення соціальних стандартів в Україні.

В разі, якщо документ буде ухвалено у другому читанні,  прожитковий мінімум з 1 листопада буде встановлено на рівні 701 гривні на одну особу, 1 січня 2010 року – на рівні 825 гривень, з 1 квітня – на рівні 839 гривень, з 1 липня - на рівні 843 гривень, з 1 жовтня – на рівні 861 гривні, з 1 грудня - 875 гривень. Крім того, згідно документу, рівень мінімальної зарплати до 1 грудня наступного року має сягнути 922 гривень на місяць.

Також депутати у першому читанні ухвалили законопроект, що передбачає зниження вдвічі зарплат президента, народних депутатів і міністрів.

Це рішення було необхідне для того, щоб знайти кошти на підвищення мінімальних зарплат.

ТСН