• МВФ попередив Україну про скорочення фінансової допомоги через підвищення соцстандартів

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Четвер, 5 листопада 2009 року
Міжнародний валютний фонд виступив з попередженням про можливе скорочення фінансової допомоги Україні, економіка якої досить серйозно постраждала від рецесії, заявивши, що ця країна йде в бік "з правильного шляху", приймаючи популістські рішення про збільшення зарплат і пенсій, пише The Financial Times, передає Корреспондент.

Ці попередження пролунали після того, як український президент Віктор Ющенко підписав у п'ятницю указ про такі збільшення, проігнорувавши застереження МВФ і свого прем'єр-міністра і головної суперниці Юлії Тимошенко. Причиною такого протистояння стало суперництво політичних керівників України, що суттєво посилилося напередодні майбутніх у січні президентських виборів.

Голова МВФ Домінік Стросс-Кан висловив "глибоку стурбованість" рішенням Ющенка підписати цей указ. Майже 11 мільярдів доларів, отриманих з початком світової кризи Києвом від МВФ, допомогли Україні залишитися на плаву у фінансовому плані. А тепер фонд думає, чи виділяти в листопаді черговий транш на 3,8 мільярда доларів. Ці кошти вкрай важливі для збереження стабільності в Україні в майбутні місяці, однак Стросс-Кан заявляє, що спочатку країна має скасувати рішення про 20-відсоткове збільшення зарплат і пенсій.

У зв'язку з 18-відсотковим скороченням ВВП цього року фінансова ситуація в Україні опинилася на краю прірви. Виділення коштів на зарплати і пенсії обійдеться в 10 мільярдів доларів додаткових асигнувань, а урядові чиновники говорять, що таких грошей у скарбниці просто немає.

Тимошенко засудила Ющенка та інших кандидатів у президенти (серед них був і Віктор Янукович), котрі підтримали таке підвищення, заявивши, що це зроблено для розхитування її уряду. За словами прихильників Тимошенко, її опоненти сподіваються зірвати плани сприяння МВФ і ще глибше затягти Україну в кризу, перешкодивши тим самим реалізації її президентських амбіцій.

Супротивники Тимошенко звинувачують Міжнародний валютний фонд у тому, що він надто м'яко ставиться до її уряду у питанні виділення коштів допомоги, незважаючи на його досить невиразні дії у проведенні реформ.

Посилюються побоювання в тому, що таке запекле суперництво може привести Україну до фінансового краху напередодні виборів. А до речі, у цій країні 40 відсотків частки ринку належить європейським банкам, і Захід веде тут активну боротьбу за вплив з Росією.

У п'ятницю російський прем'єр-міністр Володимир Путін попередив про можливе повторення газової кризи, що вибухнула в січні минулого року між Росією і Україною, що знову призведе до перебоїв з поставками в Європу. Путін, який з Тимошенко на дружній нозі, поклав усю провину на Ющенка. Він звинуватив його в створенні перешкод на шляху перерахування коштів у рахунок оплати за імпорт російського газу.

Як відомо, 30 жовтня президент України підписав Закон України "Про встановлення прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати". Про це він повідомив сьогодні, 30 жовтня. Також він заявив, що внесе до Верховної Ради законопроект про зміни до державного бюджету на 2009 рік з урахуванням підписаного ним закону.

Крім того, Ющенко закликав парламент повернути на доопрацювання уряду проект державного бюджету на 2010 рік, щоб у ньому також був врахований підписаний ним закон про підвищення соціальних стандартів.

Президент наголосив, що, підписуючи цей закон, виходив із того, що єдиним базовим соціальним стандартом в Україні є прожитковий мінімум, до якого прив'язуються і заробітні плати, і пенсії, і десятки соціальних програм, у тому числі щодо інвалідів та дітей-сиріт.

Ющенко наголосив на неприпустимості ведення полеміки навколо забезпечення людини необхідним рівнем прожиткового мінімуму, який би забезпечував її біологічні потреби. Також Ющенко наголосив, що не можна прожитковий мінімум відносити до компромісу у зв'язку із проблемами з наповненням державного бюджету.

Як повідомлялося, 20 жовтня Верховна Рада України ухвалила закон "Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати у 2010 році". "За" проголосувало 254 із 429 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Не голосувала у повному складі за цей законопроект фракція БЮТ і частково фракція "Наша Україна – Народна самооборона". При цьому депутати не підтримали жодної поправки до цього законопроекту й ухвалили його в цілому в редакції першого читання.

Законом встановлюється прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на місяць у розмірі з 1 листопада 2009 року – 701 грн, з 1 січня 2010 року – 825 грн, з 1 квітня – 839 грн, з 1 липня – 843 грн, з 1 жовтня – 861 грн, з 1 грудня – 875 грн.

Крім того, законом встановлено мінімальну заробітну плату з 1 листопада 2009 року – 744 грн, з 1 січня 2010 року – 869 грн, з 1 квітня – 884 грн, з 1 липня – 888 грн, з 1 жовтня – 907 грн, з 1 грудня – 922 грн.

У 2009 році Кабінет міністрів України встановив мінімальний рівень заробітної плати з 1 січня у розмірі 605 грн, з 1 квітня – 625 грн, з 1 липня – 630 грн, з 1 жовтня – 650 грн, з 1 грудня 2009 року – 669 грн.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...