• Що символізує Новий 2010 рік металевого тигра?

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Субота, 26 грудня 2009 року
Новий 2010 рік пройде під знаком загадкового і непереможного білого металевого Тигра. З давніх часів цю тварину шанують у всьому світі. Тигр — це символ справедливості, мудрості, хоробрості, військової могутності і сили. Вважається, що тигр приносить щастя.

У стародавньому Китаї вважали, що тигр — це символ сили і здоров'я; він відганяє злих духів та хвороби. Двобій тигра з драконом — один із найпопулярніших символічних мотивів китайського живопису. Також у Китаї, згідно з віруваннями, п'ять легендарних тигрів охороняють сторони світу і Центр; синій — схід, чорний — північ, червоний — південь, білі — захід і центр. Тигр — третій із дванадцяти звірів 12-річного китайського календаря (до якого входять Щур, Бик, Тигр, Кролик, Дракон, Змія, Кінь, Вівця, Мавпа, Півень, Собака).

У Південно-Східній Азії і Кореї тигра вшановували як бога-господаря гір і печер, покровителя правлячих королівських родів і розглядали як посередника між Небом і Землею. Невипадково талісманом Літніх олімпійських ігор 1988 року в Сеулі було обрано тигреня Ходорі. Також корейці вірили, що предмети побуту, оздоблені малюнками, різьбою, вишивкою у вигляді тигрів, є оберегами.

У китайській міфології тигр — це символ військової могутності. Не дарма ж «стиль тигра» — один із найбільш популярних традиційних стилів ушу. Зображення тигра використовується в боротьбі з демонами і злими духами. У фен-шуй ця тварина фігурує як білий тигр, дух якого настільки сильний, що кращого захисту від зла, що загрожує ззовні, не знайти. Талісман тигра використовують з великою обережністю, тому що це — дуже люта тварина, що за невідповідного ставлення може випустити свої кігті проти мешканців будинку замість того, щоб захищати їх.

Китайці не використовують обереги із зображенням тигра для захисту будинку, якщо серед членів родини хтось народився в рік тієї тварини, яка використовується тигром у їжу (кабан, кролик, півень і т.д.) У будь-якому випадку, згідно з принципами фен-шуй, талісман занадто сильний для внутрішнього простору житла і краще використати скульптуру або зображення сплячого тигра або тигреня.

Як зустріти Новий рік Тигра 2010?

Щоб майбутній рік був успішним, для прикрашання столу і будинку в цілому можна використовувати різні металеві предмети, такі як вази, блюда, дзвіночки, сніжинки і т.д. Рік білого тигра, звичайно, передбачає наявність білого або сріблястого кольору як в одязі, так і в прикрасах квартири.

У рік білого тигра не рекомендується розхвалювати минулий рік бика. Ці тварини, як вважається у східній міфології, не дуже дружні. Тому краще не ризикувати і не звеличувати при тигрі ненависного йому бика.

Китайський ієрогліф «Тигр»

І нарешті розглянемо, як же виглядає китайський тигр на папері. У китайській мові «тигр» звучить як «ху». Коли ієрогліфи в Китаї ще були тільки винайдені, ієрогліф «тигр» в точності повторював контури цього звіра — голова з великим відкритим ротом, що видає гучний рик, який змушує жертву заціпеніти, лапи, смугасте тіло і хвіст, як видно на наступному малюнку.

Пройшовши випробування часом, первинний ієрогліф трохи змінився з метою спрощення його написання (зображено на малюнку вище). Але суть залишилася такою ж: вгорі праворуч можна помітити той же відкритий рот з вищиреними зубами; під «ротом» зображено дві лапи в профіль, і риска від голови, яка згинається зверху вниз, — це спина тигра.

Заради справедливості, звичайно, варто зазначити, що цей Новий рік Тигра починається не 31 грудня, як всі ми звикли. Китайський традиційний Новий рік настає в перший молодик року в період між 20-м січня і 20-м лютого за григоріанським календарем. У 2010 році під заступництвом Тигра він наступає 14 лютого.

Бажаємо, щоб Новий рік Тигра приніс вам багато щастя, удачі, здоров'я і благополуччя, і нехай тигр захистить вас від усіх бід і негараздів!

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...