ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Перша в світі велодоріжка із сонячних панелей перевищила очікування

Велика Епоха

Перша в світі велодоріжка з сонячних панелей, побудована в Нідерландах, перевершила очікування розробників і за півроку виробила 3 тис. кВт⋅год, повідомляється на сайті проекту SolaRoad.

Пілотний проект SolaRoad запустили близько півроку тому голландські компанії — TNO, Ooms Civiel, Province of Noord-Holland і Imtech.

«Ми не очікували такого високого результату і так швидко, — каже Стен де Віт (Sten de Wit), представник SolaRoad. — Велосипедна доріжка була відкрита лише півроку тому, а вже виробила понад 3000 кВт⋅год».

За словами Стена де Віта, такий обсяг енергії здатний забезпечити електрикою цілий будинок, в якому проживає одна людина, або заряд для електричного скутера, щоб 2,5 рази обігнути земну кулю. Він каже, що якщо перевести результати тестування в загальний річний показник, то 1 квадратний метр дорожнього полотна може виробляти більше 70 кВт⋅год на рік — це ліміт продуктивності, який ми очікуємо отримати в лабораторних умовах.

Велосипедна доріжка була встановлена на відстані 25 кілометрів від столиці Нідерландів, в Кромені, повідомляє сайт ecotechnica.com.ua. «Енергодоріжка», основу якої складають панелі на фотоелементах, має довжину 70 метрів. Вона зібрана з сонячних модулів з розмірами 2,5 х 3,5 метрів, покритих спеціальним захисним шаром з розжареного скла. Творці планують до 2016 року подовжити велодоріжку до 100 метрів.

За довгий період експлуатації доріжки SolaRoad деякі ділянки покриття відшарувалися. Експерти встановили, що причиною руйнування покриття є великі коливання температури. За статистичними даними, за час роботи доріжки нею проїхало більше 150 тис. велосипедистів.

Покриття було відновлено, наразі ведеться розробка більш міцного захисного шару.

Вартість усього проекту становить €3,5 млн, а випробувальна доріжка в Кромені є лише невеликою його частиною.

У наступний етап проекту входить тестування покриття з сонячних модулів на окремих маршрутах громадського транспорту або муніципальних дорогах.