• Розроблено пристрій, що не дозволить п'яному завести авто

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Субота, 5 березня 2016 року

Новий спосіб боротьби з п'яними водіями авто винайшли в США: програма DADSS для розпізнавання нетверезих водіїв не допускає до керування транспортним засобом людину в нетверезому стані.

Програма Driver Alcohol Detection System for Safety або, скорочено, DADSS, розроблена Національним управлінням з безпеки руху на автострадах (NHTSA), являє собою дворівневу автомобільну систему для розпізнавання нетверезих водіїв.

Один із компонентів системи — аналізатор повітря, що видихається, — спеціальний сенсор, вбудований у кермо. Він вимірює концентрацію алкоголю і вуглекислого газу у видиху водія. Другий компонент системи — інфрачервоний датчик дотику в кнопці запуску двигуна. Він аналізує вміст спирту в крові водія.

У випадку, якщо після перевірки система виявила, що водій нетверезий, двигун авто не заводиться.

За словами розробників, DADSS забезпечує високу точність і має великий потенціал: вона може бути налаштована на різні порогові значення, відповідно до законодавчих норм різних країн.

І хоча Національне управління з безпеки руху США не збирається вводити обов'язкове використання цієї технології, але в майбутньому вона може стати важливою функцією для нових автомобілів.

Підписатися:

Коментарі