ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Електрику можна отримувати з трави

Велика Епоха

На нашій землі існує багато способів добути електрику: це знову довели голландські розробники, створивши перший у світі «трав'яний» акумулятор з живих рослин. Цей акумулятор здатний живити електрикою сотні придорожніх лампочок.

#img_right# Отримувати електрику, не завдаючи шкоди рослинам — саме це вдалося голландській компанії Plant-e, що запустила проект «Starry Sky» завдяки якому 300 придорожніх лампочок живляться такою «зеленою електрикою».

Як працює ця технологія

Рослини висаджені в пластикові контейнери, які з'єднані між собою проводами. Завдяки фотосинтезу, за участю фотосинтетичних пігментів (хлорофілу), під дією світла рослини утворюють з вуглекислого газу і води органічні речовини (крохмаль і цукри). Частина цукрів використовується рослиною для живлення і зростання, а інша — виводиться в ґрунт через коріння. Під час розщеплення цих речовин ґрунтовими бактеріями виділяються протони й електрони. Вільні електрони збираються спеціальними вуглецевими електродами і потім накопичуються в акумуляторі.

Скільки такої екологічної «зеленої електрики» можна отримати за допомогою цієї технології? 1 кв.м. землі з травою «виробляє» в рік 28 кВт/год. Цього мало для забезпечення електрикою житлового будинку, проте достатньо для додаткового підсвічування, що й було продемонстровано у проекті «Starry Sky».