• Майбутні смартфони друкуватимуть на тканині

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 26 травня 2014 року

Завдяки новій розробці інженерів з Університету Монаша, що в Австралії, мобільні телефони можуть набути революційного нового вигляду: стати надзвичайно тонкими та настільки гнучкими, що їх можна буде друкувати на одязі.

Вчені розробили так званий «спейсер» — нанолазер, що створює промінь світла завдяки вібрації вільних електронів, а не завдяки електромагнітній хвилі, як у традиційному лазері. Оскільки спейсер працює із нановеличинами, розмір його також може бути надзвичайно малим.

Іншою перевагою спейсера над розробленими раніше лазерами є те, що він створюється із вуглецю та графену, а не із золотих та срібних наночастинок, говорить головний розробник Чанака Рупасінгхе.

«Використання вуглецю означає, що наш спейсер буде більш стійким та гнучким, зможе працювати за високих температур, а також буде дружнім до довкілля», — говорить дослідник.

Графен та вуглецеві нанотрубки, із яких складається спейсер, більш ніж у сто разів міцніші за сталь та можуть проводити тепло і електричний струм краще за мідь, а також витримують високі температури. Крім того, графен та вуглецеві трубки, як виявили дослідники, можуть взаємодіяти та передавати один одному енергію оптичними засобами — за допомогою світла. Такий тип передання енергії є дуже ефективним та енергозберігальним, стверджують розробники.

Очікується, що спейсер можна буде використовувати у таких приладах на основі транзисторів, як мікропроцесори, карти пам’яті та дисплеї.


Читайте також:

Удосконалений робот від Honda вразив публіку на Міжнародному автошоу

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...