• У Канаді виводять гмо-дерева для виробництва паперу

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 7 квітня 2014 року

Сучасний світ щодень поповнюється новими винаходами та інноваційними ідеями. Інженери вже прагнуть вирощувати дерева для промислового використання, які легше було б переробляти на папір та біопаливо.

Дослідники з Британо-колумбійського університету в Канаді прагнуть генетично змінити одну із основних складових деревини — полімер лігнін. Він з одного боку відповідає за міцність породи дерева, а з іншого — саме через лігнін переробка на папір та біопаливо вимагає більшої кількості енергії та хімічних речовин. Це, за словами вчених, є основною перешкодою для целюлозно-паперової промисловості.

Загалом лігнін становить 20—25% маси деревини — він присутній у значній кількості в клітинних оболонках. Раніше інженери намагались зменшити кількість лігніну в рослинах шляхом пригнічення одного з генів, що відповідає за його вироблення. Проте такі дерева виростали кволими і не були стійкими до вітру, снігу та шкідників.

Тепер же дослідники намагаються вивести такі генетично модифіковані дерева, які зручно було б спеціально вирощувати для отримання паперу та біопалива. Одним з перших видів дерев, які можуть таким чином модифікувати, є тополя.

У дослідженні беруть участь фахівці зі Британо-колумбійського університету, університетів штату Мічиган та Вісконсін-Медісонського, а фінансується воно Дослідницьким центром біоенергетики Великих Озер.


Читайте також:

Дешева енергія з води: несподіване відкриття

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...