• Найцікавіші наукові відкриття цього літа з усього світу

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Неділя, 8 вересня 2013 року

Літо відступило, пропускаючи осінь, і настав час підводити підсумки: як провели своє літо науковці з усього світу? Які найбільші відкриття були зроблені в серпні? Об‘єм напрацьованого матеріалу приємно вражає.

Алігатори їдять фрукти

Такого висновку дійшли дослідники з Товариства охорони дикої природи. Науковці спостерігали за поведінкою 18 видів крокодилів від американського алігатора до нільського і виявили, що принаймні 13 із них окрім м’яса регулярно споживають фрукти, а інколи ягоди, бобові та зернові, йдеться на сайті NewsWise.

найбільші відкриття серпня, крокодил

Фото: NewsWise

Новий тип єнотів — олінґіто

За останні 35 років в Америці не було виявлено жодного нового виду тварин. Аж тут науковці придивилися до вже відомих особин, і виявили, що один з відомих раніше представників родини єнотових, або ракунових — це ссавець самостійного виду. Олінґіто виглядає як дещо середнє між домашньою кішкою та плюшевим ведмедиком, веде нічний спосіб життя і харчується переважно фруктами та листям, повідомляє сайт Smithsonian.

Найбільші наукові відкриття серпня

Фото: Smithsonian

Найбільші наукові відкриття

Фото: Smithsonian

4.jpg

Фото: Smithsonian

Людський мозок виростили в лабораторії

Австрійські вчені виростили в лабораторії зі стовбурових клітин повноцінний людський мозок, тільки зменшеного розміру — говорять, що на такій моделі можна буде досліджувати розвиток хвороб та різних відхилень. Більше про відкриття — в розгорнутій статті «Великої Епохи».

найбільші відкриття - мозок

Фото: ddpavumba/freedigitalphotos.net

Один мозок підключили до іншого

Ще одне відкриття науковців, яке стосується мозку, — вчені з Вашингтонського університету підключили мозок однієї людини до іншої так, що перший піддослідний зміг управляти кінцівками другого. В реальності це виглядало так: перед першою людиною стояв монітор з відеогрою, а друга людина такого монітору не бачила, проте у неї були кнопки управління. Перший піддослідний уявляв, як він натискає на кнопки, і команди його мозку виконували пальці другого піддослідного, повідомляється на сайті Вашингтонського університету. Науковці кажуть, що за допомогою винаходу можна буде навіть посадити літак в екстреній ситуації, якщо щось трапиться з штурманом. Тоді за пульт керування зможе сісти будь-хто з пасажирів, а його руками буде керувати кваліфікований працівник з бази.


Найбільші наукові відкриття

Фото: Вашингтонський університет

Теорія про «фізиків» та «гуманітаріїв» виявилась помилковою

В серпні науковці з Університету штату Юта спростували поширену теорію про те, що люди діляться на «фізиків» та «ліриків», які схильні працювати лівою або правою півкулею мозку. Функції мозку дійсно розділені, стверджують дослідники, проте всі люди використовують в роботі однаково і праву, і ліву півкулі. На дослідження цього питання у них пішло два роки.

Крім того, дослідники з Університету Лойоли повідомили про те, що зафіксували факт появи музичних галюцинацій у людини, а вчені з Норвезького науково-технологічного університету виявили, що вживання ЛСД та інших галюциногенних наркотиків не може призводити до психічних захворювань.

Космічний зонд Вояджер вийшов за межі Сонячної системи

Вперше в історії космічних програм створений людиною об’єкт покинув межі Сонячної системи і рушив досліджувати Чумацький Шлях — стверджує група вчених з Університету Меріленду, які управляють ним. Втім, інші науковці ставлять такий «вихід» під сумнів, стверджуючи, що хоча магнітне поле і змінилось, проте направлене в той же бік, що і в межах геліосфери.


Найбільші наукові відкриття

Фото: umdrightnow.umd.edu

Бідність виснажує

Бідні люди страждають, і дуже втомлюються психічно від свого поганого матеріального стану, а від такого виснаження не можуть приймати зважених та розсудливих рішень, які б допомогли їм вирішити фінансові негаразди, вважають вчені з Прінстонського університету. Від психічної стоми вони не можуть сконцентруватись на здобутті освіти, робочій практиці та навіть нормально розпоряджатись своїм вільним часом. Коли ж їхні потреби задоволені, вони починають мислити так само раціонально, як і більш заможні люди.


Найбільші наукові відкриття

Фото: princeton.edu

Дітей інків накачували наркотиками перед принесенням в жертву

В період перед падінням імперії інків в їхній державі було прийняте людське жертвоприношення, причому приносили в жертву і дітей. Вчені з Університету Копенгагена досліджували муміфіковані залишки 13-річної дівчинки, яка була частиною такого ритуалу 500 років тому. Вони виявили, що їй почали давати листя коки у значній кількості за рік до принесення в жертву, а через 6 місяців «доза» була збільшена. За кілька тижнів до церемонії дівчину на додаток до коки почали поїти алкоголем — дослідники припускають, що таким чином хотіли зробити її максимально пасивною. Мумія «діви з Льюльяйльяко», як її називають, навіть була знайдена з листом коки в роті. Іншим дітям 4 і 5 років, яких знайшли поруч з нею, алкоголь не давали, проте коку малеча теж споживала.


Найбільші наукові відкриття

Фото: news.ku.dk

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...