• Мозок людини відтворили в лабораторних умовах

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Субота, 28 вересня 2013 року

Австрійські вчені виростили в лабораторії людський мозок невеликого розміру — великим його виростити не вдалось через відсутність циркуляції поживних речовин та кисню в ньому. Досі створити тривимірну модель одного з найважливіших органів тіла не вдавалось нікому.

У вирощеному мозку присутнє все — різні тканини, відділення, що розвинулись із плюрипотентних стовбурових клітин. Медики з Інституту молекулярних біотехнологій Австрійської академії наук застосували нову розробку: вони спочатку виростили нейроектодерму, з якої формується нервова тканина. Потім нейроектодерму помістили в 3D-культуру і залили спеціальним гелем, який послужив каркасом для росту тканин. Через деякий час для кращого засвоєння мозком корисних речовин його помістили до біореактора, що обертається.

Лише за 15—20 днів був вирощений нейроепітелій, що оточував заповнену рідиною порожнину, що нагадувала шлуночок мозку. За 20—30 днів розвинулись інші його частини, кора, мозкові оболонки, а також сплетіння судин. Отриманий мозок в біореакторі може вижити до 10 місяців, йдеться на сайті Інституту молекулярних біотехнологій.

Важливим науковці називають те, що на такому штучному органі можна моделювати захворювання і стежити за їхнім розвитком. Цього не можна було досягти, проводячи експерименти на простіших за організацією мізках тваринах. Перші відкриття не змусили себе довго чекати: створивши модель мозку з мікроцефалією, вчені виявили, що причиною захворювання є те, що коли маса органу ще не набрана, стовбурові клітини передчасно «переключаються» на формування інших тканин.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...