• Ім’ям Джонні Деппа назвали істоту з клешнями

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 20 травня 2013 року

Стародавню істоту, схожу чи то на омара, чи то на скорпіона, назвали на честь американського актора Джонні Деппа — клешні створіння, яке вже вимерло, нагадали досліднику персонажа однойменного фільму «Едвард Руки-ножиці».

Давній істоті дали ім’я Kooteninchela deppi. Виявив скам’янілості дивної істоти науковець Девід Легг з Імперського коледжу Лондона.

«Коли я вперше побачив пару кігтів у скам’янілостях цього виду, я не міг не згадати про Едварда Руки-Ножиці. Навіть назва роду, Kootenichela, посилається на цей фільм у слові „chela“, що з латинської означає кігті або ножиці. По правді кажучи, я трохи фанат Деппа, тож чи є кращий спосіб вшанувати людину, ніж увічнити його в імені стародавньої істоти, яка колись жила в морі?», — говорить Девід Легг.

Kooteninchela deppi жили 505 мільйонів років тому в морській воді на мілководді, в умовах, подібних до умов на узбережжі Британської Колумбії в Канаді. Проте температура води в тодішніх морях була значно вищою.

Дослідник вважає, що прадавня істота з клешнями полювала на інших дрібних істот, або збирала падаль. Ймовірно, за допомогою «рук-ножиць» вона прощупувала верхній шар піску під час полювання, йдеться на сайті Імперського коледжу Лондона.

Істота з клешнями досягала 4 см у довжину, і, що цікаво, мала очі, подібні до очей мухи.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...