• Антарктичні льоди тануть, але наскільки швидко?

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 15 квітня 2013 року

Британські та французькі вчені дізнались, які температури стояли в Антарктиці в минулі століття, і виявили, що останні десятиліття були найспекотнішими за останні тисячу років.

Танення льодів в літній період посилилось майже в 10 разів порівняно з показниками середини минулого століття. Для того, щоб дізнатись, які температури стояли в Антарктиці раніше, дослідники пробурили в крижаному покриві 364-метрову свердловину.

Шари льоду дозволили проаналізувати, в які періоди лід та сніговий покрив стали танути активніше. Виявилось, що в 20 столітті льодовики були дуже чуттєвими до змін температури.

«Найбільше посилення плавлення льодів почалось із середини 20-го століття», — говорить провідний автор дослідження Нерілі Ебрем (Nerilie Abram) з Австралійського національного університету та Британської антарктичної служби.

А найхолоднішою порою в Антарктиці був період близько 600 років тому, виявили дослідники. Тоді середні температури були нижчими принаймні на 1,6° C, ніж в кінці 20 століття, повідомляється на сайті Британської антарктичної служби.

«Це означає, що Антарктичний півострів прогрівся настільки, що навіть невелике підвищення температури може призвести до значного збільшення танення льодів в літній період», — говорить Нерілі Ебрем.

Науковці попереджають, що посилене танення льодів загрожує стабільності шельфових льодовиків Арктики та може призвести до різкого підвищення рівня моря.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...