• Країна витрачає мільйони на колишніх депутатів

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    П'ятниця, 12 квітня 2013 року
Відставні депутати VI і більш ранніх скликань досі користуються матеріальною допомогою у вигляді зарплат, доплат і надбавок. Нині в Раду за допомогою звернулися 151 колишній нардеп.
Як повідомляє «Главком» з посиланням на відповідь на їх запит, Верховна Рада досі утримує 13 народних депутатів із третього скликання, 19 ― з четвертого, 10 ― з п'ятого та 109 ― з шостого, згідно з ч. 5 ст. 20 закону «Про статус народного депутата України».
Як підрахували у виданні, майже кожен четвертий народний обранець не захотів попрощатися з депутатською зарплатою. При цьому в бюджеті цього року на депутатську матеріальну допомогу уряд заклав «ні багато ні мало»: цілих 41,9 млн грн.
Відповідно вищеназваної статті закону, після закінчення терміну своїх повноважень депутат має право отримувати допомогу на період, поки не знайде іншу роботу, але не більше одного року. У разі ж перекваліфікації або навчання ― не більше двох років.
А якщо колишній депутат взагалі не зміг знайти нову роботу, то за ним залишається право отримувати гроші аж до пенсії в розмірі 50% від зарплати плюс усі доплати і надбавки, які отримують працюючі колеги. Але це забезпечення зберігається за умови, що стаж безробітного нардепа перевищує 25 років (для чоловіків) і 20 років (для жінок).
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...