• Україні без МВФ буде тяжко — експерт

  • Людмила Влох | Велика Епоха
    Четвер, 11 квітня 2013 року

Якщо МВФ не надасть Україні кредит, їй буде тяжко, розповів сьогодні директор Міжнародного Фонду Блейзера Олег Устенко.

«Вижити можна. Проте виникає питання: а чи потрібно, і яку ціну треба буде заплатити?», — відповів Олег Устенко на запитання, чи можна Україні обійтися без програми МВФ.

Приватний сектор, який є основним боржником України, не зможе вижити без МВФ, говорить екперт. «Гроші всередині країни позичати дорого і болісно, — відзначає він. — Ніхто не хоче додаткового тягаря для бізнесу». До того ж, 40% ВВП формується на зовнішньому ринку і ніхто не хоче давати платформу для зростання інших.

На думку Олега Устенка відмова від співпраці з МВФ неодмінно збільшить вартість позик як мінімум на один пункт, тобто з 7% річних, про які домовився Азаров, вони можуть підскочити до 8%, а то й вище. Якщо ж відмінити десятирічний термін фінансування за програмою МВФ, то Україна втратить мільярди: «Ми маємо потребу позичати як мінімум від $5 млрд».

Альтернативу виходу із боргів експерт вбачає у зниженні дефіциту ВВП аж до повного його погашення, оскільки 3% існуючого сьогодні дефіциту ВВП, за його словами, це дуже багато. Українську економіку також можуть стимулювати структурні реформи, такі як боротьба з корупцією, вибудовування судової системи та дерегуляція бізнесу. А от шанси на отримання Україною кредиту від МВФ експерт оцінює у 50%.

Нагадаємо, місія МВФ працювала в Україні з 27 березня по 10 квітня. Наступний крок переговорів пройде у Вашингтоні з 19 по 21 квітня.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...