• 14-річна киянка подала позов проти НБУ

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 3 квітня 2013 року

Киянці, яка не досягла повнолітнього віку, відмовили обміняти валюту у Національному банку України через відсутність паспорта. Тепер школярка має намір рішуче судитися з фінансовою установою за доставлені незручності.

Як розповіла газеті «Сегодня» 14-річний позивач Ніна Блащук, вона отримала у подарунок $50 і захотіла їх обміняти на гривню, щоб купити взуття. Дівчина пішла в одне з відділень Нацбанку в Києві, але там їй відмовили в даній послузі, оскільки у неї не було паспорта.

«Касир мені заявила, що потрібен паспорт. Я не розумію цього. Важливо, щоб було зручно клієнтам... Мої батьки також обурені», ― зазначила вона виданню.

Від НБУ їм прийшла офіційна відповідь, що в Україні діє заборона на продаж валюти без паспорта, і це обмеження стосується всіх громадян, хто здійснює валютні операції.

«Якщо справа буде виграна, то влада повинна дозволити обмінювати невеликі суми грошей без паспорта. Якщо Нацбанк погодиться зняти таку заборону на певні суми валюти, то ми відкличемо позов», ― заявив батько дівчинки.

Економіст Олександр Жолудь прокоментував «Сегодня»: «Сама паспортизація або її скасування на економіку не впливають. Це впливає на позицію громадян, в якій валюті зберігати свої заощадження».

Нагадаємо, діяльність Нацбанку регулюється ст. 85 (п. 18, 19), 99, 100 і 106 (п. 12) Конституції України та іншими законами в області ринку фінансових послуг.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...