• Азаров: Введення мита на іномарки - вимушена міра

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Понеділок, 18 березня 2013 року
Підвищення мита на ввезення імпортних автомобілів ― вимушена міра, повідомив на Facebook Прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Вона пов'язана з підтримкою вітчизняних виробників і відновленням робочих місць, зазначив прем'єр.

«Я вже неодноразово говорив про те, що рішення, які приймає держава в складній економічній обстановці, не є ідеальними і не позбавлені негативних ефектів. І завжди потрібно виходити з того, чого ми добиваємося в економічній ситуації, що сформувалася. Що ми зараз маємо? Вітчизняні автовиробники протягом останнього року практично зупинилися, не витримавши конкуренції з більш дешевими імпортними автомобілями, які завозяться з Росії та інших країн. У результаті десятки тисяч українців фактично залишилися без роботи», ― сказав Азаров.

Він зазначив, що міра з підвищенням мита на імпорт автомобілів ― тимчасова, і як тільки ситуація виправиться, то буде скасована.

У той же час, вітчизняний автовиробник повністю не відповідає потребам громадян України в автотранспорті, зазначив головний міністр.

«Наші імпортери, безумовно, повинні подумати про те, щоб максимально здешевити вартість своїх автомобілів, і ми готові їм у цьому допомагати. Ми також розуміємо, що у них в цій галузі теж є робочі місця, де також працюють люди. Тому ми не хочемо завдати шкоди цій важливій справі», ― наголосив Микола Азаров.

У свою чергу в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України зазначається, що такі кроки зроблять автомобілебудування Закарпатської, Полтавської, Черкаської та Запорізької областей «інвестиційно-привабливими для бізнесу». Підтримка діяльності автопідприємств цих областей, на думку Міністерства, сприятиме розвитку соціальної сфери і підвищенню надходжень коштів до бюджетів усіх рівнів.
Підписатися:

Коментарі