• Дешевих кредитів в Україні не буде - експерт

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Понеділок, 4 березня 2013 року

Доки банки будуть виплачувати високі ставки за депозитами, дешевих кредитів в Україні не буде, заявив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко під час прес-конференції в Києві.

На думку експерта, чим довше українці будуть зберігати долари «в шкарпетках», тим довше Україна не зможе вирішити питання з торговим і платіжним балансом, повідомляє Ukrinform.

«В Україні неможливо зробити дешеве кредитування, поки банки будуть платити високий відсоток по депозитах, інакше можна буде тільки розкрутити інфляцію», ― сказав Охріменко.

Зате в тій же Росії, як зазначив експерт, високі відсотки за депозитами вдалося знизити за рахунок оподаткування за депозитами, які ввели в РФ кілька років тому.

«Україна не буде розвиватися, поки населення тримає $83 млрд готівкою. Ми так захопилися цими доларами, що далі нікуди. Любов до долара вбиває економіку країни. Я вважаю, що необхідно заборонити валютні депозити, і ввести податок на депозит, як у Росії. Нічого поганого від введення податку, крім критики, не трапиться», ― зазначив він.

Як сказав Охріменко, зараз купувати акції або облігації невигідно, тому що на них ввели податок. У той же час, депозити ― це єдиний грошовий інструмент в Україні, який «несправедливо звільнений» від оподаткування.

Відзначимо, для російських громадян став найбільш затребуваним той банківський депозит, який нині не підлягає оподаткуванню, згідно зі ст. 217, п.27 НК РФ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...