ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Азаров планує підняти IT-галузь в Україні

Велика Епоха
Микола Азаров планує до 2015 року значно знизити вразливість української економіки за рахунок ІТ-галузі, піднявши ВВП щонайменше на 10%, а також спростити систему оподаткування для ІT-компаній.

Фото: Ovp11/stockfreeimages.com
Фото: Ovp11/stockfreeimages.com
Про це прем'єр-міністр України заявив на сьогоднішньому засіданні Кабінету Міністрів, повідомляє урядовий портал.

Азаров вважає, що ІТ-сектор є «одним із локомотивів української економіки» і вимагає підвищеної уваги з боку податківців. У зв'язку з цим прем'єр доручив першому віце-прем'єр-міністру Сергію Арбузову взяти питання проходження законопроекту, що передбачає спрощення оподаткування суб'єктів ІТ-індустрії, під особистий контроль.

«Бізнес в IT-галузі спирається передусім на інтелектуальний ресурс. Заробітна плата ― основна стаття витрат, тому навантаження соціальних внесків для цієї області надмірна. Таким чином, бюджет і Пенсійний фонд не отримують справедливу частку від роботи галузі», ― підкреслив Азаров.

За словами головного міністра країни, звільнення від податку на додану вартість, зниження ставок соціальних внесків і введення 5%-го податку на прибуток дозволили б вітчизняним ІТ-компаніям зберегти свої позиції на світовому ринку програмного забезпечення.

У зв'язку з цим Азаров сподівається, що IT-компанії відмовляться від використання «сірих» схем, будуть створювати нові «легальні» робочі місця і активно залучати «кваліфіковані інвестиції».

Таким чином, прем'єр сподівається, що кожний наступний рік кількість легальних робочих місць в ІТ-індустрії буде збільшуватися на 35―40%, а значить, будуть відповідно збільшуватиметься і темпи зростання галузі.