• З 15 квітня набувають чинності нові правила дорожнього руху

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 12 лютого 2013 року
Кабінет міністрів ухвалив нову редакцію правил дорожнього руху, які набирають чинності з 15 квітня 2013 року. Документ передбачає багато нововведень.

З урахуванням міжнародного досвіду в правила введені нові визначення та поняття, повідомляє газета «Комерсант Україна».

Зокрема, темним часом доби буде вважатись «частина доби від заходу до сходу сонця». Раніше цей період починався через півгодини після заходу Сонця і закінчувався через півгодини після його сходу.

Їздити за межами населених пунктів з 1 жовтня по 1 травня можна буде тільки з ближнім світлом фар або ходовими вогнями.

Дорожні знаки будуть мати перевагу перед дорожньою розміткою. Раніше дорожні покажчики нерідко суперечили розмітці, і водіям було неясно, чим керуватися в першу чергу.

Заборонена зупинка і стоянка на газонах.
У нові правила дорожнього руху також введені нові дорожні знаки. Серед них: «Пункт зупинки трамвая», «Кінець пункту зупинки трамвая», «Промислова зона», «Культова споруда», «Фото-, відеофіксація порушень».

До білої та жовтої дорожніх розміток додасться синя (місце паркування на проїзній частині) і помаранчева (тимчасова розмітка).

З ПДР виключено пункт, який передбачає обгін авто лише з лівого боку. Але поправка не дає право обгону праворуч по узбіччю дороги. Також виключено пункт про необхідність водіям надягати світловідбиваючий жилет на трасі в темний час доби.
Підписатися:

Коментарі