• Казахстан: відбуваються загадкові самогубства прикордонників

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 6 лютого 2013 року
Влада Казахстану почала розслідувати низку подій, яка триває з минулого року, ― загадкові самогубства прикордонників і високопоставлених співробітників прикордонслужб.
У понеділок, 4 лютого, на казахстансько-китайській границі покінчив із собою заступник начальника прикордонної застави «Шигис» Мурат Кадралінов. Яким чином офіцер скоїв суїцид, не повідомляється.
У минулий четвер, 31 січня, в Алма-Аті застрелився з табельної зброї голова Академії прикордонної служби Комітету національної безпеки Талгат Есетов. Генерал-майора виявили мертвим у службовому кабінеті, повідомляє Бі-бі-сі
В кінці минулого року в авіакатастрофі загинув виконувач обов'язки начальника прикордонної служби «Арканкерген» Турганбек Стамбеков і 20 військовослужбовців.
Ще раніше, в травні минулого року на тому ж Арканкергенському посту казахстансько-китайського кордону відбулася масова бійка. Там було вбито 14 прикордонників і єгер. Винним у вбивстві оголосили єдиного вцілілого прикордонника Владислава Челаха. А той, у свою чергу, говорив, що на них напали невідомі.
В усіх випадках офіційні повідомлення відрізняються скупістю, а ЗМІ висувають найрізноманітніші версії того, що сталося.
На думку голови Спілки ветеранів бойових дій та миротворчих операцій «Казбат» Аскара Шимпєєва, ланцюжок трагічних подій у прикордонній службі може мати продовження, якщо влада не проведе тотальної перевірки.
«Все, що відбувається в прикордонній службі за останній час, ― це ланки одного ланцюга. І причина всіх цих трагедій ― гроші. Через кордон проходить контрабанда, заплати і тобі дають «зелене світло». Кажуть, там є навіть певна ставка: $15―20 тис. за КАМАЗ», ― сказав Шимпєєв в інтерв'ю Бі-бі-сі.
Він вважає всі ці дивні вбивства наслідком «зачистки» від свідків і від тих, хто міг би навести лад на кордоні.
«Історія з погранпостом «Арканкерген» має багато білих плям. Якщо коли-небудь відкриється вся правда, то це буде подібно вибуху бомби», ― підсумував Шімпеев.
У той же час керівник Інституту групи оцінки ризиків Досим Сатпаєв не бачить зв'язку у всіх цих подіях. За його словами, їх об'єднує лише одне ― всі інциденти відбувалися в прикордонній службі.
«Багато хто знаходить у цих смертях якусь змову або щось містичне. Але ніякої містики тут немає. Просто в силових структурах необхідно провести реформу, щоб подібні випадки більше не повторювалися. У цих відомствах занадто багато випадкових людей, тому там необхідно підвищити рівень кадрового складу. Є дуже багато проблем, які потрібно вирішувати», ― зазначив політолог російській службі Бі-бі-сі.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...