• Донецьке метро планують законсервувати

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 6 лютого 2013 року
Губернатор Донецької області Андрій Шишацький вважає, що будівництво метрополітену в Донецьку необхідно повністю законсервувати.

Про це він заявив журналістам під час прес-конференції 4 лютого, повідомляє прес-центр Донецької облдержадміністрації.

Відповідні пропозиції були направлені в Міністерство інфраструктури України ще в 2011 році. На повну консервацію «підземки» буде потрібно не менше 60 млн грн.

На думку губернатора, проблеми донецького метробуду створюють соціальну напругу в Донбасі, оскільки відсутнє фінансування проекту. Через це вони змушені затримувати зарплату метробудівцям. У той же час це спричинило і екологічні проблеми: вириті тунелі підтоплюють підземні води і їх необхідно постійно відкачувати.

Однак мер Донецька Олександр Лук'янченко не згоден із думкою керівника області «засипати, закрити і забути» недобудоване метро, пише газета «Донбас». Лук'янченко вважає, що остаточний висновок про «доцільність чи недоцільність» повинні висловити фахівці.

Раніше, на запит Донецька законсервувати «будівництво століття» Мінрегіон запропонував міській владі побудувати наземне метро. За попередніми підрахунками на цей проект потрібно 8 млрд грн.

«Я вже отримав проект розвитку метрополітену в Україні на 2013―2015 рр. Ми його розглянемо, але я підкреслюю ― фінансових ресурсів із боку держави не виділено. Ми підготували свої пропозиції щодо безпечної експлуатації гірничих виробок підземного об'єкта і передали їх у Міністерство інфраструктури. Якщо будуть фінансові ресурси, то продовжимо будувати, якщо ні, то не будемо», ― прокоментував міський голова.

Нагадаємо, першу лінію наземного метро Донецька планували запустити в грудні 2014 року.
Підписатися:

Коментарі