• Парламент дозволив травматичну зброю, а фахівці вимагають вогнепальну

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Вівторок, 29 січня 2013 року

Завтра Кабмін має прийняти ряд постанов, які стосуються реалізації закону «Про охоронну діяльність», який дозволяє працівникам окремих охоронних підприємств носити травматичну зброю та електрошокери. Проте, на думку фахівців, ситуації закон не покращить, а буде на руку лише його лобістам — структурам, які хочуть переробляти існуючу в Україні легку стрілецьку зброю.

Справа в тім, що в разі використання травматичної зброї в протизаконних цілях, неможливо визначити її власника. Крім того, досвід сусідньої Росії показує, що люди не відповідально ставляться до такого типу пістолетів, але дарма: ними також можна вбити.

«Росія не знає, як позбутись цієї зброї. Під час порушення прав дорожнього руху, під час з’ясування стосунків на вулицях, в ресторанах не сприймають цю зброю серйозно», — говорить Георгій Учайкін, голова наглядової ради Української асоціації власників зброї. За словами експерта, від травматичної легальної та нелегальної зброї в Україні вже кожного дня гинуть люди, а ширша її легалізації може принести ще більш неприємні наслідки. Крім того, за словами фахівців, полегшити життя охоронцям вона навряд чи зможе.

«З точки зору убезпечення при тих чи інших ситуаціях травматична зброя [ефекту] не дає, хоча вона в собі несе велику кількість проблем, і при масовому її використанні в суспільстві не можна навіть прогнозувати наслідків самої ситуації», — каже Сергій Шабовта, президент Української федерації професійної безпеки.

Виступаючи проти дозволу на використання травматичної зброї для окремих охоронних агентств, які мають у себе пункти спостереження, групи реагування та спеціальний транспорт, фахівці все ж виступають за легалізацію зброї. Дозволити закликають вогнепальну — кажуть, наслідки від цього будуть кращі й посилаються на досвід європейських країн, США та Молдови, в якій вона дозволена з 1993 року.

Думаю, що нам треба казати про право. Той, хто захоче цим правом скористатись, він ним скористається. Хто не захоче, той, принаймні, зможе розраховувати на допомогу озброєного сусіда, перехожого або будь-якої нормальної людини

Георгій Учайкін, голова наглядової ради Української асоціації власників зброї 

Георгій Учайкін аргументує це тим, що власник короткоствольної нарізної зброї не буде мати ілюзій про наслідки її використання і не буде діставати її будь-де за виникнення конфлікту. Крім того, ті, хто отримає право її носити, будуть проходити спеціальні курси та розуміти свою відповідальність. А в разі протизаконних дій власників такої зброї можна буде безпомилково визначити за гільзотекою, говорить фахівець.

«Думаю, що нам треба казати про право. Той, хто захоче цим правом скористатись, він ним скористається. Хто не захоче, той, принаймні, зможе розраховувати на допомогу озброєного сусіда, перехожого або будь-якої нормальної людини», — каже Георгій Учайкін. Фахівець запевняє, що до сплеску злочинності він не призведе і ставить у приклад європейські країни.

«Коли говорять, що один одного перестріляють — автомобілями ж не переїхали!» — говорить він.

Проте багато пересічних українців до перспективи легалізації вогнепальної зброї ставляться без особливого ентузіазму, навіть у разі проходження майбутніми власниками пістолетів спеціальних курсів.

«Курси ж можна так само купити, як і права водіїв. Так що це особливо не викликає довіри. Українці ще морально до цього не готові. В цілому я не вірю в адекватність українського народу в цьому плані. Буде у нас, як у США — школярі розстріляли пів дитячого садочку і т.п.», — вважає Катерина, підприємець.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...