ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Дорослі часто не сприймають права дитини серйозно — Павленко

Велика Епоха
Часто батьки є головними порушниками прав дитини в сім’ї: вони можуть вдаватись до фізичного покарання, яке заборонене законом з 2000 року та не сприймають прав дитини серйозно, розказав під час онлайн-конференції уповноважений Президента з прав дитини Юрій Павленко.

Фото: Julijah/stockfreeimages.com
Фото: Julijah/stockfreeimages.com
«Я думаю, що зараз для багатьох, коли дитина може сказати „я маю права“ сприймається як недолугий жарт», — говорить дитячий омбудсмен.

За словами Павленко, в результаті опитування 4 тисяч дітей з’ясували, що 30% з них не знає, що фізичне покарання з боку батьків, вчителів та інших людей є порушенням їхніх прав. Але те, що дитина буде знати та вміти користуватись своїми правами, буде вигідно для самих батьків, каже він. Коли батьки не будуть порушувати прав своїх дітей, це захистить малечу від порушень прав за межами сім’ї: в лікарні, в школі, на вулиці.

«Мій аналіз показує, що діти, по відношенню до яких порушують права батьки, є такими, що найбільш страждають від порушень прав ззовні», — говорить Юрій Павленко. За його словами, коли дітей вдома виховують ременем, вони сприймають фізичні покарання з боку вчителів, міліціонерів та інших людей як належне.

А однією з причин непорозумінь в сім’ї є те, що батьки мало прислухаються до своїх дітей: 75% з них спілкується з малечею не більше години на день протягом робочого тижня. Говорять переважно про уроки. Більше половини дітей сказали, що батьки не знають точно їхніх шкільних оцінок, друзів та чим вони займаються після уроків.

«Більше половини дітей сказали, що батьки не знають, „що насправді у мене на серці, що мене хвилює і за що я переживаю“», — говорить Юрій Павленко. — Коли на ці всі питання батьки знають відповіді, тоді ремінь та різки стають непотрібними».